28 J. L. Paerl, die zowel de Beroepscommissie als de Commissie Nieuwe Zaken gedu rende een reeks van jaren met scherp inzicht en toewijding trouw had gediend. Het Hoofdbestuur stelde de Commissie Nieuwe Zaken na ingewonnen advies van Afdelingsraad en Bedrijfsafdelingen als volgt samen: mr G. M. Greup, Voor zitter; mr B. Bouman, plvv. Voorzitter; C. J. Blad en M. J. W. Peters, leden exploitanten; R. Meyer en J. P. M. A. Smulders, leden-filmverhuurders; L. van Dommelen en H. Zondervan plvv. leden-exploitanten; F. Denker en W. Hemel raad, plvv. leden-filmverhuurders. Secretaris was de heer A. H. Pieterse. Het aantal zittingen bedroeg drie. Zij werden geleid door mr G. M. Greup. Werkzaamheden Commissie Nieuwe Zaken In deze zittingen kwamen acht aanvragen, betreffende negen zaken of nieuwe bedrijfstakken alsmede een verzoek om overschrijving van een verleende toestem ming aan de orde, voorts enige verzoeken om verlenging van een gestelde termijn, De Commissie verleende de gevraagde toestemming voor een permanente bio scoop-A in Breda en een permanente bioscoop-B te Eersel. Afgewezen werd een verzoek om toestemming voor een nieuwe bioscoop-B te Berlicum (N.B.) op grond van onvoldoende accommodatie. De aan de N.V. Nabio in 1962 verleende toe stemming voor een nieuwe bioscoop te Hilversum, werd op verzoek van Nabio na ingewonnen advies van de Afdeling Het Centrum overgeschreven op een nieuw gevormde Firma Bijou. Toestemming werd verleend aan de heren Han van Gelder te Amsterdam, R. J. de Tauney Meyer te 's-Gravenhage en de Firma Helicon te Nijmegen tot het gaan exploiteren van filmproduktiezaken voor de bedrijfstakken e en f. Aan de heer P. Kijzer te Amsterdam werd toestemming verleend tot het gaan exploiteren van een filmproduktiezaak voor de bedrijfstakken a en f. Een aanvraag van de Firma Telefund (Holland) te 's-Gravenhage werd afgewe zen omdat zij vooralsnog niet in staat was de Commissie van haar vakbekwaam heid als filmproducente te overtuigen. De behandeling van een gedeelte van een aanvraag, welke de heer L. van Gasteren in 1962 reeds had ingediend, doch in verband met diens afwezigheid was aangehouden, werd in het verslagjaar voort gezet. Zij betrof de bedrijfstak a van een produktiezaak. De Commissie hield haar beslissing opnieuw aan, omdat de speelfilmproduktieplannen voor een juiste beoor deling in dat stadium nog te vaag waren, in afwachting van nadere gegevens van de zijde van aanvrager. Tegen geen der beslissingen werd hoger beroep aangetekend. Commissie Beroep Nieuwe Zaken In de samenstelling der Commissie kwam een kleine wijziging omdat het perma nente lid, de heer H. S. Boekman van functie verwisselde met het plaatsvervan gend lid, de heer C. S. Roem. De Commissie bestond uit de volgende leden: Mr J. A. van Lanschot Hubrecht, Voorzitter; mr A. Greebe, Vice-Voorzitter; drs E. H. Scherks, W. F. Dubbeldeman en C. S. Roem, leden; mr M. Geerling, H. S. Boekman en B. W. G. van Royen, plaatsvervangende leden. Secretaris was de heer H. W. Hagenberg. De Commissie hield geen zitting, aangezien er geen beroepen te behandelen waren.

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 28