Regeling inzake vrachttarieven In 1962 was het Hoofdbestuur erin geslaagd een collectieve regeling te treffen met de N.V. Nederlandsche Spoorwegen, volgens welke over het tijdvak van 1 sep tember 1962 tot 1 september 1963, behoudens enige uitzonderingen, aan de leden een korting zou worden verleend op het door de N.S. ontvangen vrachtbedrag voor expressegoed. Deze korting zou door de N.S. aan de Bond worden uitbetaald op basis van de duplicaat-vrachtbrieven die door het Bondsbureau bij de leden zouden worden ingezameld. Daarna zou het Bondsbureau tot verrekening overgaan met de individuele leden. Voortgezet contact met de N.S. heeft ertoe geleid, dat de overeenkomst in kwestie wederom met een jaar is verlengd en wel tot 1 septem ber 1964. Hoewel de administratieve verwerking van de gegevens zoveel tijd vorderde, dat in het verslagjaar nog geen reducties aan de leden konden worden uitbetaald, kan thans reeds worden gezegd, dat de leden dank zij deze regeling een zodanige korting zullen ontvangen, dat de in 1962 door de N.S. toegepaste algemene verhoging der vrachttarieven daarmede voor een niet onaanzienlijk deel ongedaan is gemaakt. Zaalverhuur voor reclamedoeleinden Het kwam in het verslagjaar veelvuldig voor, dat ondernemingen buiten het bioscoopbedrijf bioscoopzalen afhuurden met het doel bijeenkomsten van huis vrouwen te organiseren ter stimulering van de verkoop van huishoudelijke artikelen. Het Hoofdbestuur constateerde, dat deze bijeenkomsten dikwijls zodanig op touw werden gezet, dat menige bezoekster zich door de gebezigde methoden in meerdere of mindere mate misleid gevoelde. Ook de ervaringen van de leden waren niet altijd gunstig. Hoewel de leden met de organisatie van üe desbetreffende reclamecampagnes niets uitstaande hadden, was het gevaar nochtans niet denkbeeldig, dat zij door de wijze van uitvoering van deze campagne in opspraak zouden worden ge bracht. In verband hiermede heeft het Hoofdbestuur de leden-bioscoopexploitanten dringend geadviseerd de grootst mogelijke voorzichtigheid te betrachten bij hun contact met de betrokken ondernemingen. 42 Nationale Herdenking D; Nationale Herdenking van allen burger zowel als militair die sinds 1940 in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, heeft in 1963 plaatsgevonden op zaterdag 4 mei. In overleg met de Commissie Nationale Herdenking te 's-Gra- venhage heeft het Hoofdbestuur de leden geadviseerd om bij de exploitatie van hun zaken op die dag op passende wijze rekening te houden met het karakter van de herdenking. In het bijzonder heeft het Hoofdbestuur de leden verzocht tijdens de plechtigheden des avonds van 18.00 uur tot 21.00 uur de lichtreclame te doven. Contact met de afdelingen en de leden Het Hoofdbestuur heeft in het verslagjaar omtrent diverse kwesties met de Afde- lingsraad, de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de Bedrijfsafdeling Filmfabrikan ten en Filmproducenten en de plaatselijke en provinciale afdelingen van exploitanten

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 42