contact gehad. Dit contact vloeide voor een belangrijk deel voort uit de Bonds regelingen. Zo dienden de afdelingen het Hoofdbestuur van advies terzake van de samenstelling van Bondscolleges. Voorts pleegde het Hoofdbestuur overleg met de afdelingen over de wijziging en toepassing van Statuten en reglementen. Met de individuele leden is ook in 1963 weer veel contact geweest over aangelegenheden de vermakelijkheidsbelasting betreffende. In een aantal geschillen, waarbij leden waren betrokken, is het Hoofdbestuur adviserend en bemiddelend opgetreden. Toepassing van artikel 15 der Statuten Het Hoofdbestuur heeft in 1963 slechts eenmaal gebruik behoeven te maken van zijn, in artikel 15 der Statuten neergelegde, bevoegdheid tot het nemen van disci plinaire maatregelen tegen leden die Statuten of reglementen overtreden, hetzij in strijd handelen met de algemene belangen of de waardigheid van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf, hetzij met de goede naam van de Bond. Een bioscoop exploitant, die in een door hem geplaatste advertentie niet de zorgvuldigheid in acht had genomen, welke ten opzichte van de bezoekers van zijn bioscoop passend moest worden geoordeeld, werd de straf van boete ten bedrage van 100, opgelegd. Uitvoering Reglement op het naamregister De waarschuwing die het Hoofdbestuur in 1962 heeft doen uitgaan tegen het toenemend gebruik van filmnamen van bedenkelijk karakter heeft in het afgelopen jaar kennelijk tot bezinning geleid. Het aanbod van filmnamen, die op de onge zonde sensatielust van een bepaald publiek speculeerden, was beperkt tot een drietal namen, waartegen het Hoofdbestuur stelling nam, zodat zij werden inge trokken en vervangen door gematigder titels. Ten aanzien van één filmtitel werden bezwaren ingediend door twee leden, die meenden gezamenlijk auteursrechten op de betrokken film te kunnen doen gelden. Dit bleek op een misverstand te berusten. De titel kon daarna alsnog ten name van de eerste aanbieder worden ingeschreven. Tegen een aantal ter inschrijving aangeboden filmnamen werden door andere leden, die reeds rechten hadden op min of meer vergelijkbare titels, bezwaren ingediend, die alle in der minne direct of indirect door bemiddeling van het Bonds bureau konden worden geregeld. Ingeschreven werden 453 filmtitels tgen 510 in 1962. Van de bewuste inschrij- vingen betroffen er 97 een wijziging van reeds bestaande namen. Toekenning van eretekens In 1963 zijn in totaal 78 eretekens toegekend. Deze eretekens worden door het Hoofdbestuur op schriftelijke voordracht van het betrokken Bondslid verleend aan werknemers die gedurende een lange reeks van jaren bij eenzelfde onderneming in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf in dienst zijn geweest. Er worden zilveren insignes uitgereikt aan werknemers, die tenminste 10 jaar doch minder dan 25 jaar bij een onderneming in dienst zijn; gouden eretekens worden toe gekend wegens trouwe dienstvervulling gedurende tenminste 25 jaar maar nog geen 40 jaar en gouden insignes met diamant worden verleend aan hen, wier diensttijd tenminste 40 jaar bedraagt.

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 43