44 Er werden in het verslagjaar 42 zilveren steekspelden (voor heren) en 9 zilveren brochettes (voor dames) verleend, 11 gouden steekspelden en 10 gouden brochet tes, alsmede 6 gouden steekspelden met diamant. Sedert de instelling van het ere teken door het Hoofdbestuur op 28 augustus 1956 zijn in totaal 1410 insignes met bijbehorende oorkonden uitgereikt. Lijst van Geen Bezwaar Het aantal aanvragen tot plaatsing op de Lijst van Geen Bezwaar bedroeg dit jaar 1262 tegen 1578 in 1962. Hierbij zijn inbegrepen 46 aanvragen voor televisie uitzendingen. In 69 gevallen (81 in 1962) werd de plaatsing geweigerd. Bij deze aantallen zijn niet begrepen de filmleveranties via de Stichting Nederlands Filminstituut. De levering van films ten behoeve van leger, marine en luchtmacht geschiedde op de gebruikelijke wijze krachtens de met het Centraal Filmbureau der Krijgsmacht getroffen regeling. Filmverzekering Het verslagjaar is voor de filmverzekering wederom gunstig verlopen. In de opslag plaatsen is geen brand uitgebroken en de op Bondskosten verzekerde gemiddelde filmvoorraad is met circa 15 procent verminderd tot een totaal van 7.779.000 meter. De metrage aan kleurenfilms is slechts met 5 procent teruggelopen, waar door het aandeel van deze films in de totale voorraad opnieuw gestegen is, name lijk tot 47 procent (1962: 42 procent). Doordat over het verslagjaar het totaal der toegekende schadeclaims waarschijn lijk hoger zal zijn dan over 1962, zal het winstaandeel vermoedelijk enigszins achterblijven bij het over 1962 ontvangen bedrag ad 20,2 procent der betaalde premies. Commissie voor Niet Commerciële Reclame Deze gemengde Commissie van Bond en Vereeniging van Bioscoopreclame- Exploitanten behandelde negentien aanvragen tot kosteloze vertoning van reclame of reductieverlening op de vertoningstarieven van bioscoopreclame. Zij adviseerde de bioscoopondernemers en bioscoopreclame-exploitanten in elf gevallen tot gratis vertoning en in vier gevallen tot het verlenen van een reductie op de vertonings- prijs van een propagandaplaat. In een viertal gevallen wees zij de aanvragen af, aangezien deze in wezen normale commerciële bioscoopreclame betroffen. De Commissie bestond evenals vorige jaren uit de heren J. van der Horst, Voorzitter; P. J. Burbach, B. W. G. van Royen en J. Smit, leden, alsmede H. W. Hagenberg, Secretaris. Toegevoegd lid voor sponsored films was de heer L. W. R. Meyer. Stichting Bio-Vacantieoord De ondernemers in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf hebben hun werk zaamheid op charitatief terrein gebundeld in de Stichting Bio-Vacantieoord. Deze Stichting heeft twee belangrijke taken op zich »iomen, te weten de instandhouding van het vakantieoord „Russenduin" te Bergen aan Zee en van het nieuwere her stellingsoord voor lichamelijk gehandicapte kinderen te Arnhem. Met de vervulling van deze taken zijn hoge bedragen gemoeid, die in aanzienlijke

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 44