mate worden verkregen uit de bioscoopinzamelingen. In 1963 heeft de Stichting Bio-Vacantieoord twee collectes gehouden. De zomercollecte heeft opgebracht 160.589,29 en de Kerstcollecte aan het eind van het verslagjaar ƒ283.905,58, dat wil zeggen een totaal van 444.494,87. In aanmerking genomen het feit, dat in 1962 met drie bioscoopcollectes een opbrengst is behaald van circa 380.000, kan worden vastgesteld, dat het publiek zich in 1963 bijzonder offervaardig heeft betoond. Dit laatste wordt nog geaccentueerd, doordat in 1963 ook de grote Bio- loterij heeft plaats gehad, in het kader waarvan een groot aantal loten is verkocht. Ook de leden hebben door giften en door medewerking aan de collecten en de lotenverkoop de Stichting Bio-Vacantieoord weer krachtig gesteund. Het Hoofdbestuur heeft de Stichting in 1963 een subsidie van 2.500,verleend. Het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord was eind 1963 samengesteld uit de heren Joh. Miedema, Voorzitter; R. Uges, Secretaris; W. K. G. van Royen, Penningmeester; H. S. Boekman, J. G. J. Bosman, M. Gerschtanowitz, C. van Liere, M. J. W. Peters, W. G. Veldhuizen, C. van Willigen en A. F. Wolff, leden. Het Nederlandsche Roode Kruis Met het oog op de officiële herdenking in 1963 van het honderdjarig bestaan van het Internationale Rode Kruis heeft het Nederlandsche Roode Kruis het Hoofd bestuur verzocht te bevorderen, dat in de periode van donderdag 3 tot en met donderdag 9 oktober in de steden Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam en van vrijdag 4 tot en met donderdag 10 oktober in de overige gemeenten een collecte in de bioscopen ten bate van deze instelling zou worden gehouden. Gelet op deze speciale omstandigheid heeft het Hoofdbestuur een beroep op de leden-bioscoopexploitanten gedaan om hun volle medewerking te verlenen aan de inzamelingsactie. Tevens heeft het Hoofdbestuur de leden-bioscoopexploitanten opgewekt tijdens de collecte gratis een propagandafilmpje van het Nederlandsche Roode Kruis te vertonen. De bewuste landelijke collecte heeft opgebracht 71.450,dat is 665,meer dan het jaar daarvoor. Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft het Hoofdbestuur en de leden van de Bond dank gezegd voor de verleende medewerking. Vertegenwoordigingen 46 in het voorgaande is reeds verspreid melding gemaakt van de wijze waarop de Nederlandsche Bioscoop-Bond krachtens aanwijzing van het Hoofdbestuur in 1963 was vertegenwoordigd in vele binnenlandse en buitenlandse organen en instel lingen. Hieronder volgt een samenvatting van de voornaamste vertegenwoordi gingen. In de Huishoudelijke Commissie van de Rijksfilmkeuring was de Bond vertegen woordigd door de heer R. Uges. In de Zuidelijke Nakeuringscommissie van de Katholieke Film Centrale had zitting de heer M. A. V. Vermin. In de Raad van Beheer van de Stichting Nederlandse Filmstudio was de Bond vertegenwoordigd door de heren W. K. G. van Royen, tevens voorzitter, J. G. J. Bosman en A. F. Wolff. In het Bestuur van de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films hadden zitting de heren J. G. J. Bosman, D. J. van Leen en Joh. Miedema. In de Raad van Beheer van de Stichting Nederlands Filminstituut was de Bond

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 46