60 drag zich richt, geheel vrij zijn om zelf een beroep te doen op de Commissie van de E.E.G. Het zou ons te ver voeren verder over dit rapport uit te wijden, zodat wij moeten vol staan met de conclusie van het Bestuur, dat dit college het niet mogelijk acht van Bondswege maatregelen te nemen tegen de exploitatie van Europese films door de fi liaalkantoren. KEU RINGSKA ARTEN Op verzoek van het Afdelingsbestuur heeft het Hoofdbestuur het voorstel tot wijziging van artikel 20 der Bondsvoorwaarden op nieuw op de agenda van de Ledenraads vergadering geplaatst. Zoals bekend wordt met deze wijziging beoogd de keuringskaar- ten niet meer afzonderlijk te laten heen- en terugzenden, maar de kaarten te bevesti gen in de deksels der filmdozen, zodat zij steeds tegelijk met de films verzonden zou den worden. De Ledenraad heeft het voor stel aangehouden in afwachting van het re sultaat van een poging van het Hoofdbe- tuur om door straffer optreden tegen over treders een betere naleving van het bestaan de voorschrift op het terugzenden der keu- ringskaarten te verkrijgen. UNIFORM LICENTIECONTRACT Het Bestuur besloot voorbereidingen te treffen om te komen tot de samenstelling van een uniform licentiecontract voor de overdracht van de rechten van Nederland se films. Een ontwerp voor een dergelijk contract is ter beoordeling aan het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten voorgelegd. Het ligt in het voornemen van het Bestuur, nadat de genoemde Afdeling haar op- en aanmerkin gen terzake heeft kenbaar gemaakt, een definitief ontwerp aan de ledenvergadering voor te leggen. HUUR RECLAMEMATERIAAL Naar aanleiding van een suggestie van een der leden heeft het Bestuur zich beraden over de vraag of het mogelijk en gewenst is tot het in rekening brengen van een ver goeding voor het gebruik van reclamema teriaal overeenkomstig de artikelen 6, 8 en 9 der Bondsvoorwaarden over te gaan. Het Bestuur acht het vooralsnog niet opportuun op dit gebied met voorstellen te komen. Uiteraard staat het iedere verhuurder vrij van zijn rechten tot het bedingen van een vergoeding voor het reclamemateriaal ge bruik te maken. DOORZENDINSTRUCTIES Op verzoek van de Afdelingsraad heeft het Bestuur er bij de leden op aangedrongen op alle doorzendinstructies de juiste aan vangsdatum van de vertoning van het na- draaitheater te vermelden. In vele gevallen kan dit immers voor de exploitanten, door het kiezen van een goed kope wijze van verzenden, kostenbesparend werken. CONTACT MET AFDELINGSRAAD Het Bestuur heeft dit jaar wederom een bij eenkomst gehad met het Dagelijks Bestuur van de Afdelingsraad. Van gedachten werd gewisseld over de verhuurcondities van som mige 70 mm films, het voorschrijven door een lid-filmverhuurder van entreeprijzen voor de vertoning van een zwart/wit film van normale lengte, de levering van zoge naamde vrije films tegen het maximum van 60 procent der netto-recette, alsmede het voorschrijven van een garantie van ten hoog ste 40,aan bioscopen met een gemid delde weekopbrengst van 1.925,de re geling van de persvoorstellingen en de re sultaten van de vorige besprekingen tussen beide colleges wat betreft de levering en behandeling van reclamemateriaal. Zowel de leden van het Bestuur, als die van het Dagelijks Bestuur van de Afde lingsraad spraken als hun mening uit, dat de bijeenkomsten zeer nuttig zijn gebleken voor hun onderlinge verstandhouding en het wederzijdse begrip van beide groepe ringen. ECONOMISCHE INVENTARISATIE Bij de behandeling van verschillende pro blemen, zowel binnen de Bond als bij be sprekingen in de internationale filmorgani- saties deed zich de behoefte gevoelen aan een nauwkeurige vaststelling van de inves teringen der gezamenlijke Nederlandse film verhuurders. Het Bestuur heeft derhalve de leden ver zocht hun medewerking aan deze inventa risatie te verlenen. Het op basis van de aldus verkregen ge gevens samengestelde rapport zal aan de

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 58