leden ter beschikking worden gesteld. Bij het einde van het verslagjaar ontbra ken nog de gegevens van een vrij groot aantal leden. (in 1962: ƒ99.596,41). De boycotmaat- regel werd 38 (28) maal toegepast. SAMENSTELLING COLLEGES TV-SYNDICAAT Het in maart door een aantal leden van de Bond opgerichte TV-Syndicaat voor het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf, dat zich ten doel stelt door deel te nemen in het kapitaal van de concessionaris van een tweede commercieel televisienet, een com pensatie te verkrijgen voor de schade, die de televisie als concurrerend medium het film- en bioscoopbedrijf berokkent, is in een der ledenvergaderingen van onze Af deling onderwerp van bespreking geweest. De leden juichten het initiatief toe, maar betreurden het, dat niet een filmverhuurder bij de oprichting van het Syndicaat als deelnemer was uitgenodigd. (Later bleek dat aan een misverstand te wijten te zijn ge weest). Zij hadden voorts bezwaar tegen het feit, dat het aandeel in het kapitaal voor elk lid van de Bond zou worden bepaald in verhouding tot de grootte van zijn Bonds contributie, omdat dit inhoudt, dat de film verhuurders in verhouding tot hun belan gen een al te gering gedeelte van de zeg genschap zouden kunnen verkrijgen. LES BONNES CAUSES Twee leden berichtten het Bestuur, dat zij aanspraken maakten op de vertoningsrech- ten voor Nederland van de film „Les bon nes causes". De onderneming Cinexport te Parijs bleek de rechten van de film aan beide leden afzonderlijk te hebben verkocht. Nadat het Bestuur op uitdrukkelijk verzoek van Cinexport een regeling voor deze zaak had getroffen, bleef deze onderneming wei gerachtig om aan haar verplichtingen te voldoen. De gedupeerde leden hebben daarop bei den in Parijs een civiele actie tegen Cin export ingesteld. Aan het einde van het verslagjaar waren in deze zaken nog geen uitspraken gedaan. FILMHUURSCHULD-COMMISSIE De Filmhuurschuld-Commissie verzond in het verslagjaar 700 sommaties (in 1962: 654) nopens recettestaten en filmhuurbe- talingen, betrekking hebbende op een geza menlijk filmhuurbedrag van 137.457,73 In de jaarvergadering van de Afdeling, ge houden op 15 maart, zijn de periodiek af tredende leden van het Bestuur, de heren W. J. F. van Ewijk, W. Hemelraad, C. S. Roem en J. P. M. A. Smulders bij enkele kandidaatstelling herkozen. De heer Roem is herbenoemd tot Voor zitter en de heer Smulders tot Vice-Voor- zitter. Tot leden van de Ledenraad zijn op 5 april de heren E. Alter, L. W. R. Meyer, P. J. N. R. Ooms en J. de Wilde bij enkele kandidaatstelling herkozen In de jaarvergadering van de Afdeling op 15 maart is besloten de kandidatuur van de heer W. Hemelraad, die als Hoofdbe stuurslid aan de beurt van aftreden was, te steunen. De heer Hemelraad is tijdens de jaarvergadering van de Bond op 8 april herkozen. FILMBEURS Geen Filmbeurs is gehouden op Paas- en Pinkstermaandag (15 april en 3 juni) en op de maandag voor Kerstmis, 23 december. STATISTISCHE GEGEVENS Evenals in het vorige jaar is in 1963 door het Bondsbureau ten behoeve van de Af- delingsleden een overzicht samengesteld van de licentiecontracten over de periode van 1 september 1962 tot en met 31 augus tus 1963, waarin gegevens zijn verwerkt omtrent licentiepercentages, garantiesom men, vaste prijzen enz. Een der leden vroeg een splitsing van deze gegevens naar land van herkomst der films. Naar de mening van het Bestuur kan aan dit verzoek niet worden voldaan zonder te vervallen in het bekend maken van gege vens der leden individueel. LEDEN De toestemming verleend in 1962 aan de heer J. Blansjaar te Santpoort voor het gaan exploiteren van een zaak speciaal voor het verhuren van zogenaamde losse actualitei ten is per 1 januari van het verslagjaar vervallen, omdat hij niet aan de voorwaar den der toestemming had voldaan. 61

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 59