66 De kwestie van het organiseren van een Nederlandse Filmmanifestatie, waarvan ook in vorige jaren reeds meermalen sprake was geweest, kwam wederom aan de orde en wel thans in negatieve zin, met dien verstande dat het Bestuur voorstelde om we gens onvoldoende belangstelling van de kant van de leden voorlopig van een dusdanige manifestatie af te zien. Er werd aldus be sloten. Tenslotte kwam nog aan de orde een ont- werp-contract voor de vervaardiging van reclamefilms voor de televisie, over de in houd waarvan langdurig door het Bestuur was onderhandeld met vertegenwoordigers van de Vereniging voor Erkende Adverten- tiebureaux. Daar enige leden die zich spe ciaal bewegen op het terrein van de tele visiereclame, tegen een aantal bepalingen van het ontwerp-contract diverse bezwaren ble ken te hebben, werd de behandeling van dit stuk voor nader beraad aangehouden. BESTUURSWERKZAAMHEDEN Het Bestuur was in 1963 samengesteld uit de heren C. S. Roem, Voorzitter, L. W. R. Meyer, Vice-Voorzitter, Mr. H. B. F. J. A. Peters, Secretaris, M. de Haas, Penning meester, Y. Brusse, B. Haanstra en T. de Wit leden, terwijl als Administrateur optrad de heer L. Claassen. Behalve de reeds ge noemde twee ledenvergaderingen zijn ge durende het verslagjaar twaalf Bestuursver gaderingen gehouden. Aan de Commissie Nieuwe Zaken werden adviezen uitgebracht inzake aanvragen tot het gaan exploiteren van een filmproduk- tiezaak ingediend door de heer R. J. Meijer, Colorpress te 's Gravenhave, de heer H. van Gelder te Amsterdam, de heer E. H. P. Viegers, Helicon Films te Nijmegen en de heer P. Kijzer, Caesar Film te Amsterdam. In al deze gevallen zijn gunstige adviezen uitgebracht aan de Commissie Nieuwe Za ken en werden de gevraagde toestemmin gen door deze Commissie verleend. Op een aanvrage van de Firma Telefund werd door het Bestuur afwijzend geadviseerd en aan deze Firma werd door de Commissie Nieu we Zaken de gevraagde toestemming ge weigerd. Op een in het vorig jaar bij het Hoofd bestuur aanhangig gemaakt voorstel om adspirant-producenten, die nog niet geschikt geacht kunnen worden voor toelating tot het lidmaatschap, voor beperkte tijd op de Lijst van Geen Bezwaar te plaatsen, welke pe riode dan beschouwd zou kunnen worden als een soort proeftijd voorafgaande aan het aanvragen van het lidmaatschap van de Bond, werd in 1963 gunstig beslist. Een dusdanige plaatsing op de Lijst van Geen Bezwaar, die uitsluitend kan geschieden op voordracht van het Afdelingsbestuur, kan ten hoogste drie jaar duren en de daaraan verbonden kosten bedragen tenminste 100,en ten hoogste 200,per jaar, vast te stellen door het Hoofdbestuur. Ver der dient de aanvrager zich aan de regle menten van de Bond, inclusief de Bonds arbitrage, te onderwerpen. De eerste aanvrage was afkomstig van de zojuist genoemde Firma Telefund, die op voordracht van het Bestuur in oktober door het Hoofdbestuur voor de duur van twee jaar op de Lijst van Geen Bezwaar werd geplaatst. Nadien zijn nog aanvragen binnen gekomen van de heer J. Vrijman, Cinepro- ductie te Amsterdam en van de heer J. Apon, Avio Film te Scheveningen, waarop per het einde van het verslagjaar nog geen beslissingen waren genomen. De in 1960 geïnstalleerde Studiecommis sie voor werk- en rusttijden in het produk- tie- en laboratoriumibedrijf kwam in 1963 gereed met een ontwerp voor een werk- en ruisttijdbesluit, dat aan het Bestuur werd voorgelegd. In deze Commissie werkten ge delegeerden van het Afdelingsbestuur samen met vertegenwoordigers van het Bestuur der Unie van Werknemers in de Filmproduc tie- en Televisiebedrijven, doch aangezien in de loop van het jaar bleek, dat het in de bedoeling lag de Unie te laten opgaan in een te stichten Bedrijfsgroep Filmpro ductie van de Algemene Bond ,,Mercurius" zijnde een onderdeel van het N.V.V. nam het bestuur voorlopig een afwachtende hou ding aan en bepaalde het zich ertoe een exemplaar van het ontwerp-Besluit ter be oordeling aan de leden rond te zenden. Per het einde van het verslagjaar was voren bedoelde samensmelting een feit geworden, zodat te verwachten valt dat het Bestuur in het komende jaar met betrekking tot het onderhavige werktijdenbesluit nader con tact zal zoeken met de Bedrijfsgroep Film productie voornoemd. In het begin van het jaar zijn door de heer L. van Gasteren onder andere aan het Be stuur een tweetal uitvoerige rapporten voor gelegd, waarin hij een groot aantal grieven opsomde tegen het beleid van de Rijks voorlichtingsdienst ten aanzien van zijn films ,,Het Huis" en „Alle vogels hebben nesten". Het Bestuur pleegde te dezer zake overleg met de heer Van Gasteren en wel met name aangaande een aantal van zijn bezwaren die betrekking hadden op de ex ploitatie van de film „Het Huis" door de

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 64