72 echter niet voor wat betreft het afstaan van zijn historische rechten. Het vond het principieel onjuist, dat in het ontwerp volkomen voorbijgegaan was aan het af delingsinitiatief tot oprichting van deze stichting. Het gaf derhalve enige wijzigin gen aan, behelzende dat in artikel 1 van de nieuwe statuten zou worden gememo reerd, dat de Stichting op 21 maart 1927 werd opgericht door het Bestuur der Af deling Amsterdam van de Nederlandsche Bioscoop-Bond; dat verder het benoemings recht niet aan het Hoofdbestuur van de Bond zou worden gedelegeerd, maar bij het Bestuur der Afdeling Amsterdam zou ver blijven, alsmede dat de benoemingsduur en het aftreden zouden worden gewijzigd. Het Bestuur van de Stichting heeft zich met deze wijzigingen accoord verklaard. In navolging van een initiatief van de Af deling 's-Gravenhage om in de bioscopen aldaar geen andere dan Bio-collecten meei te houden en in overeenstemming met een verzoek van de Afdelingsraad aan het Hoofdbestuur van de Bond om in de toe komst geen adviezen meer terzake van dergelijke collecten uit te brengen, heeft de ledenvergadering der Afdeling tevens be sloten, dat de Amsterdamse bioscopen zich in het vervolg slechts zullen beperken tot het houden van collecten voor genoemde Stichting. Voor de verwerving van noodzakelijke extra inkomsten voor de Stichting werd dit jaar voor het eerst een loterij georganiseerd. De leden der Afdeling die hieraan mede werking verleenden, verkochten tezamen met het Bondsbureau 21.769 loten, hetgeen neerkomt op 13 van het verkochte aantal in het gehele land. Te dezer plaatse moge speciaal hulde worden gebracht aan allen die zich bij de verkoop bijzondere inspanning hebben ge troost om tot een hoge opbrengst te kunnen komen. De Nationale Herdenkingsdag viel in dit verslagjaar op zaterdag 4 mei. Ondanks een verzoek om vervroeging van het aanvangs- uur besloot men de herdenking definitief vast te stellen op genoemde datum, weder om des avonds om 8 uur. Hiertegen rees in de kring van het Bestuur ernstig bezwaar en het was daarom ten zeerste geporteerd voor het laten doorgaan van de eerste avondvoorstelling, in aanmerking nemende, dat de huidige gang van zaken in feite het verlies van deze belangrijke avondvoorstel ling niet gedoogt. Het dacht daarbij aan de mogelijkheid om dan in de bioscopen te 8 uur één minuut stilte in acht te nemen. In de ledenvergadering bleek echter, dat vele leden hiertegen waren gekant. Besloten werd, op maandag 29 april ter filmbeurze overleg te plegen met bestuurders en leden der drie plaatselijke afdelingen. Dit overleg resulteerde in het besluit om dezelfde ge dragslijn te volgen als tot dusver. De operateurspool, welke in 1962 door een aantal bioscoopondernemers te Amsterdam met medewerking van het secretariaat der Afdeling in het leven werd geroepen, heeft in het afgelopen jaar zijn nut bewezen. Hij heeft enige malen ten behoeve van een drietal aangesloten bioscopen voorzien in tijdelijke en permanente vervanging van personeel tijdens ziekte, vrije zondagen en vakanties. De plannen voor een Frans/Nederlandse manifestatie op cultureel en economisch gebied in Amsterdam, welke in oktober 1963 had moeten plaatsvinden, en waartoe de heer W. F. Dubbeldeman zitting had genomen in het Comité Culturel, gingen niet door. Een in een der vergaderingen aan de orde gestelde vraag of Horeca-aansluiting voor bioscopen met een buffet gewenst was, werd na onderzoek ontkennend beant woord op grond van verschillende daaraan verbonden nadelen. Bij het Bestuur der Bedrijfsafdeling Film verhuurders werd nogmaals aangedron gen op overleg van de zijde der filmver huurders bij het bepalen van data en tijd stippen voor persvoorstellingen, met de heer N. F. van Ewijk, directeur van het Flora Theater. Het Bestuur behandelde voorts een aantal kwesties van ondergeschikte aard. Ook een rookverbod, door vele leden gewenst, kwam nog enige malen ter sprake, maar kon niet worden verwezenlijkt, omdat enkele leden met een belangrijk aantal zaken beslist af wijzend tegenover zulk een verbod stonden. Als nieuw lid van de Afdeling tad toe de heer M. J. Sintenie te Noord-Scharwoude, die de exploitatie van de Cinema Hol- landia aan de Haarlemmerdijk overnam van de voormalige exploitante, de Firma Gebr. Broekmeulen. Het Flora Theater heropen de haar poorten in oktober met de pre mière van de film „Cleopatra" na een zeer geslaagde vernieuwing. Niet onvermeld mag blijven, dat in de Amsterdamse the aters vijf Nederlandse avondvullende films in première gingen. Zij nog geboek staafd, dat in Amsterdam door een groep van 100 bioscopen werd opgericht een T.V.-Syndicaat, dat bestuurd wordt door een comité, waarin onder andere zitting hebben mr R. H. Dijkstra (Tuschinski), C. J. Blad (Cineac) en mr P. A. Meer-

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 70