Afdeling 's-Gravenhage burg (Calypso). De Afdeling Amsterdam omvatte aan het eind van het verslagjaar 39 bioscopen met 22.324 zitplaatsen. Van verscheidene bio scopen was het aantal zitplaatsen vermin derd, terwijl daarnaast in enige zaken het zitplaatsenaantal was uitgebreid. Aan personeelsleden werden verstrekt voor respectievelijk 40 jaar, 25 jaar en 10 jaar trouwe dienst: 3 eretekens in goud met diamant, 7 ere tekens in goud en 5 insignes in zilver. De hierna genoemde leden der Afdeling of hun vertegenwoordigers waren betrokken bij de Bondswerkzaamheden, namelijk: de heren S. Barnstijn, C. J. Blad, W. F. Dub- beldeman, M. Gerschtanowitz, J. van der Horst, W. Hulshoff Pol, mr P. A. Meer burg, B. W. G. van Roven, W. K. G. van Royen, J. P. M. A. Smulders, Ing. E. F. W. Trijssenaar en C. van Willigen. In enkele commissies en instanties buiten het bedrijf, die contact met de Afdeling hebben, hadden daarnaast nog zitting de iieren: J. G. J. Bosman, W. F. Dubbelde- man, W. K. G. van Royen en J. G. Bloem. Februari 1964. J. van der Horst, Secretaris. In het verslagjaar werd één bestuursverga dering en één ledenvergadering gehouden. Voor de invoering van de Collectieve Ar beidsovereenkomst per 1 juli 1963 vond een bespreking plaats tussen de leden over de gevolgen van deze overeenkomst en de wijze van aanpassingvan de lonen ten opzichte van de oude loonregeling. Een belangrijke gebeurtenis vormde de ver laging van de tarieven voor de vermakelijk hedenbelasting per 1 oktober 1963 van 25 procent naar 20 procent. Het tarief voor „art. 1-films" bleef ongewijzigd gehand haafd op 15 procent. Ons bestuur bereikte na jaren hiermede een eerste positief resul taat in zijn streven om te komen tot ver mindering van de door de plaatselijke over heid opgelegde belastingen. Hoe belangrijk een plaatselijk succes ook moge zijn om door verlaging van de ta rieven voor de vermakelijkhedenbelasting de lasten voor het bedrijf te verlichten, voor de toekomst van het bioscoopbedrijf en de verbetering van zijn positie ten opzichte van de andere ontspanningsmedia zijn wij aan gewezen op de door het Hoofdbestuur bij de centrale overheid ontwikkelde en nog te ontwikkelen activiteiten om te komen tot een algemene herziening van de grondsla gen in het bedrijf. In 1963 werd door het Ministerie van Fi nanciën ingestemd met een wijziging in de berekening van de omzetbelasting. Met in gang van 2 januari 1964 dient namelijk de omzetbelasting berekend te worden over het aan de exploitant toekomend aandeel van de recettes. Tot het einde van het verslag jaar is ook omzetbelasting verschuldigd over het aandeel van de filmveitaurder in de recette. Dat het bioscoopbedrijf niet bij de pakken blijft neerzitten blijkt uit de bouw van de moderne bioscoop Euro-Cinema in de nieu we wijk Morgenstond aan de Leyweg. Op 25 september 1963 werd deze bioscoop door Z.K.H. Prins Bernhard, in tegenwoordig heid van H.M. Koningin Juliana, officieel geopend met de Nederlandse première van „Lawrence van Arabië". Begin mei 1963 werd de exploitatie van het Musica Theater beëindigd en aan het ge bouw een andere bestemming gegeven. Ook in het verslagjaar werd de aangename samenwerking met de gemeentelijke autori teiten bestendigd. De vooriztter vertegen woordigde de afdeling officieel bij het af scheid van de heer E. M. van Beekom, chef van de vermakelijkhedenbelasting van de gemeente 's-Gravenhage, wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Van Beekom werd opgevolgd door de heer J. C. van Dam. Op 30 december 1963 is op negentigjarige leeftijd overleden de heer D. Siem. Jaren lang is hij bestuurslid van onze afdeling ge weest. De begrafenis heeft in alle stilte plaatsgehad. Op deze plaats wil ik nog memoreren het overlijden van de heer J. Jogchem, lid van onze afdeling. De bezoekcijfers over 1963 en 1962 geven het volgende beeld: 1963 1962 bezoek 4.423.591 4.897.517 bruto-recette 7.725.870 7.692.166 netto-recette (vóór aftrek O.B.) 6.433.092 6.313.534 vermakelijkheden belasting 1.292.778 1.378.632 Uit dit overzicht blijkt dat de bruto-ont- vangsten in 1963 praktisch gelijk bleven met de ontvangsten in 1962. Het bezoekersaan- 73

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 71