Afdeling Het Westen lopen jaar enige malen klachten van een Reclamebureau moeten behandelen, wegens het niet juist behandelen van reclamefilms en onjuiste verzendingen. In 1963 werden de volgende exploitaties beëindigd: Victoria Theater te Eibergen en Bioscoop Irene te Beesd. De bedrijfssituatie in 1963 is weliswaar wat de recettes betreft, volgens de gegevens van het Bondsbureau, iets gestegen, maar het aantal bezoekers is toch nog terug gelopen. Deze stijging van de brutorecettes is voor een groot deel toe te schrijven aan een aantal films met langere vertoningsduur. Of dit voor ons bedrijf in de toekomst juist is, valt niet te overzien. Het nieuwe bedrijfsbesluit betreffende mi nimale garanties voor exploitaties, die minder dan 100.000,netto recette per jaar maken, ingaande 1 januari 1963, heeft in het begin nog wel wat moeilijkheden opgeleverd. In de vergadering van 19 maart heeft het afdelingsbestuur de leden geadviseerd bij moeilijkheden zich in ver binding te stellen met het afdelingsbestuur of met het Hoofdbestuur. Diverse leden hebben op 30 oktober van de gelegenheid gebruik gemaakt om de heer en mevrouw Van Leen te feliciteren met hun veertig jarig jublileum van Centra Film. In het verslagjaar hebben de Firma Schuur man in 's -Heerenberg en de firma Scharp- horn in Winterswijk hun jubileum gevierd. Kunnen de vooruitzichten voor ons bedrijf nog niet rooskleurig genoemd worden, de laatste berichten op het belastingfront ge ven iets meer hoop dan bij aanvang van het jaar 1963. Het afdelingsbestuur bestond in 1963 uit de volgende personen. J. Nijland voorzitter; J. Kroon Vice-voor- zitter; K. W. Elverding, secretaris, (tot 19 maart 1963); H. J. Miedema, secretaris (vanaf 19 maart 1963); J. Thedinga, pen ningmeester; J. H. H. van der Mars. In de afdelingsraad waren de vertegen woordigers J. Nijland, J. Kroon en H. Miedema (vanaf 19 maart 1963) en K. W. Elverding (tot 19 maart 1963). In de Ledenraad was de afdeling vertegen woordigd door de heer J. Kroon. Namens het afdelingsbestuur spreek ik de hoop uit, dat het komende jaar voor de leden-bedrijfsgenoten een voorspoedig jaar mag zijn en dat de kwestie van de vermake- lijkheidsbelasting in het jaar 1964 opgelost kan worden. Februari 1964. H. Miedema, Secretaris. Ook het jaar 1963 is voor vele bedrijfs- genoten verre beneden de, toch al niet hoge, verwachtingen gebleven. In het bij zonder is het bezoek tijdens de weekdagen sterk teruggelopen, met als gevolg dat steeds meer exploitanten in de provincie er toe overgaan om alleen gedurende het weekeinde voorstellingen te geven en de overige dagen hun deuren te sluiten. Wel een teken des tijds. De Afdeling kwam tweemaal in vergade ring bijeen en het bestuur eenmaal. De aftredende bestuursleden, de heren C. van Liere, A. A. Moser en H. W. M. Janssen werden tijdens de jaarvergadering op 28 februari herkozen; in het bestuur deden zich dus geen wijzigingen voor. De heer A. J. Ch. Silvius werd herkozen als lid van de Afdelingsraad en onze Voor zitter, de heer C. van Liere, werd tot be stuurslid van deze Raad benoemd. In het verslagjaar werd in een zevental gemeenten van onze Afdeling de vermake- lijkheidsbelasting verlaagd tot twintig pro cent, uitgezonderd Gouda, waar alleen het tarief voor artikel 1-films en voor Neder landse films werd gewijzigd in vijftien pro cent (de overige films blijven vijfentwintig procent) en in Hillegom, waar voortaan een tarief geldt van vijftien procent voor ge wone programma's. Wat het komende jaar ons zal brengen, valt moeilijk te voorspellen, maar gezien het feit, dat het tweede televisienet dit jaar in bedrijf zal worden gesteld en een re clamestation vanuit zee binnenkort zijn uit zendingen gaat beginnen, zal de concur rentie van deze zijde voor ons bedrijf nog veel groter worden dan tot nu toe het geval is geweest. Februari 1964 A. A. Moser, Secretaris 77

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 75