Internationale contacten De Geesink studio's te Amsterdam, zoals de tekenaar die zag. De werkelijkheid verschilt slechts weinig van deze visie. Dit hoofdstuk geeft een overzicht van de activiteiten die de internationale organi saties op het gebied van film en bioscoop, aan welker arbeid de Nederlandsche Bioscoop-Bond deelneemt, hebben ontwikkeld. Daarnaast wordt aandacht be steed aan de werkzaamheid van de Europese Economische Gemeenschap, voorzover in dit bestek van belang. U.I.E.C. De Union Internationale de 1'Exploitation Cinématographique, waarvan vele nationale organisaties van bioscoopexploitanten over de gehele wereld lid zijn, heeft op 28 en 29 april te Lissabon haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden. Op deze vergadering was de Bond vertegenwoordigd door de Bondsvoorzit ter, de heer Joh. Miedema, en de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman. De vertegenwoordigingen van de aangesloten organisaties hebben in Lissabon rap port uitgebracht omtrent de bedrijfssituatie in hun landen, waarbij ondermeer fiscale vraagstukken, de verhouding tot de televisie, de hoogte van de filmhuren en kwesties op het gebied van het auteursrecht de revue hebben gepasseerd. Met het oog op de voorbereidingen tot herziening van de Berner Conventie heeft de vergadering andermaal het principiële standpunt ingenomen, dat geen heffing van rechten door of vanwege creatieve medewerkers bij de totstandkoming van films, zoals schrijvers, scenarioschrijvers, regisseurs en dergelijke, dient plaats te heb ben bij de bioscopen. Voorts heeft de vergadering zich uitgesproken voor krach tige voortzetting van de pogingen om te geraken tot opvoering van de bezoek frequentie en tot afschaffing van de anachronistische vermakelijkheidsbelasting. 15

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 16