Arbitrage De ontwikkeling van de 70 mm projectie, die jaarlijks in deze rubriek wordt ver meld, ging wederom langzaam verder, met dien verstande dat het aantal 70 mm installaties is gestegen van 30 tot 34, waarvan 16 in de 3 grote steden. De Cinerama-installaties zijn hierbij inbegrepen. Volgens de beschikbare gegevens zijn met inbegrip van de 70 mm theaters, thans 73 bioscopen ingericht voor de ver toning van films met magnetisch geluid. De samenstelling der Commissie van Geschillen onderging wijziging door het af treden van de heren J. van der Horst uit Amsterdam en W. Hemelraad uit Utrecht. Er was nog een open plaats door het eerder aftreden van de heer J. Nijland uit Bilthoven. In deze vacatures werd voorzien door de benoeming van de heren C. J. Blad en W. Hulshoff Pol uit Amsterdam en L. J. Paerl uit Amstelveen. De heer C. van Willigen te Wassenaar fungeerde weer als Voorzitter, de heer J. de Wilde te Amsterdam als lid-Plaatsvervangend Voorzitter en de heer H. W. Hagenberg als Secretaris. Door loting werden de Kamers als volgt vastgesteld: Eerste Kamer: de heren H. Zondervan te Leeuwarden en S. Barnstijn te Utrecht. Tweede Kamer: de heren C. J. Blad te Amsterdam en L. J. Paerl te Amstelveen. Derde Kamer: de heren W. Hulshoff Pol te Amsterdam en Mr. J. M. Landré, te Heemstede. In het verslagjaar zijn negen zittingen gehouden, waarvan er acht zijn gepresideerd door de heer Van Willigen en één door de heer De Wilde. Gedurende het verslagjaar zijn er 24 (vorig jaar' 12) geschillen aanhangig gemaakt. Afgedaan werden vijf vorderingen, die reeds in 1965 waren ingediend. Een zesde uit 1965 daterend geschil werd voor de behandeling ingetrokken. Van de nieuwe ge schillen werden er in negen zaken vonnissen gewezen. Eén zaak werd in der minne geregeld en zeven zaken werden ingetrokken. In één zaak verklaarde de Commissie zich onbevoegd. Bij het einde van het verslagjaar waren er zes zaken nog niet afgedaan. In 1966 zijn elf (zes) geschillen aanhangig gemaakt door leden-filmverhuurders contra leden-exploitanten, zes (twee) door leden-exploitanten contra leden-film verhuurders, twee door leden contra een niet-lid, één door een niet-lid contra een lid en vier door donateurs contra leden-exploitanten. Raad van Beroep In de vacatures in de Raad van Beroep ontstaan door het periodieke aftreden, werd op 23 augustus door het Hoofdbestuur voorzien door herbenoeming van de voorzitter, de plaatsvervangende voorzitter en de leden. Op grond van artikel 12D van het Arbitrage Bondsreglement werden op 5 sep tember de Kamers ten overstaan van het Hoofdbestuur door loting samengesteld. Onder voorzitterschap van de heer R. Uges, Rijnsaterwoude, en plaatsvervangend voorzitterschap van de heer D. J. van Leen, Wassenaar, bestonden de Kamers uit de volgende heren: Ie Kamer: J. Nijland, Utrecht, B. W. G. van Royen, Amsterdam, leden-exploitanten, L. W. R. Meyer, Amsterdam, J. P. M. A. Smulders, Amsterdam, leden-filmverhuurders. 2e Kamer: W. F. Dubbeldeman, Amsterdam, A. F. Wolff, Utrecht, leden-exploitanten, H. S. 23

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 24