Nieuwe zaken en Bedrijfsregister Gemengde Raad van Beroep De samenstelling van de Gemengde Raad van Beroep was in 1966: R. Uges, Rijnsaterwoude, Voorzitter, D. J. van Leen, Wassenaar, Plaatsvervangend Voor zitter, W. F. Dubbeldeman, Amsterdam, B. W. G. van Royen, Amsterdam, J. Smit, Amsterdam, A. Turèl, Amsterdam, leden, J. Nijland, Utrecht, J. Duits, Dordrecht, Mr. Dr. J. C. C. Haar, 's-Gravenhage, A. F. Wolff, Utrecht, plaatsvervangende leden, en J. G. J. Bosman, Secretaris. Hoger beroepen werden bij de Gemengde Raad van Beroep dit jaar niet ingediend. Door het bedanken van de heer L. W. R. Meyer als lid-filmverhuurder werd na ingewonnen advies van de daarvoor in aanmerking komende afdelingen de samen stelling der Commissie Nieuwe Zaken iets gewijzigd. Het plaatsvervangend lid, W. Hemelraad, werd benoemd tot gewoon lid; als nieuw plaatsvervangend lid deed in de Commissie zijn intrede de heer L. J. Paerl. De Commissie bestond daarna derhalve uit de volgende leden: Mr. G. M. Greup, Voorzitter; Mr. B. Bouman, Plaatsvervangend Voorzitter; C. J. Blad en M. J. H. Peters, leden-exploitanten; W. Hemelraad en J. P. M. A. Smulders, leden-film- verhuurders; W. Hulshoff Pol en H. Zondervan, plaatsvervangende leden-exploi tanten; S. Barnstyn en L. J. Paerl, plaatsvervangende leden-filmverhuurders. Secre taris was de heer A. H. Pieterse. Werkzaamheden Commissie Nieuwe Zaken Ten opzichte van het jaar 1965 verdubbelde het aantal zittingen. De Commissie kwam namelijk zesmaal bijeen, waarvan vijfmaal onder leiding van Mr. G. M. Greup en eenmaal onder leiding van Mr. B. Bouman. In die zittingen behandelde zij vijf aanvragen om toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement, tot het exploiteren van nieuwe permanente bioscopen, één voor een termijnverlenging, vier aanvragen voor nieuwe productiezaken, respectievelijk toevoeging van nieuwe bedrijfstakken, alsmede twee aanvragen voor reizende bioscopen. Zij verleende toestemming voor de volgende permanente bioscopen-A: Studio Theater te Hoogeveen van Bioscoop- en Theaterbedrijf Joh. Miedema N.V.; Put- 26 graaf-Passage te Heerlen van de N.V. Vereenigde Theaters; Festival Theater op het balcongedeelte van de Palace Cinema te Maastricht van de heer T. J. Crijns, alsmede de permanente bioscoop-B, De Schalm te Veldhoven van de Stichting Gemeenschapshuis. Een aanvraag van de N.V. Mij voor Cinegrafie betreffende de exploitatie van een kleine bioscoop-A in de kelderverdieping van het in aanbouw zijnde Congresgebouw te 's-Gravenhage was aan het eind van het verslagjaar nog hangende. Op verzoek van de N.V. City Theater te Eindhoven werd besloten de gestelde openingstermijn voor haar nieuw te bouwen bioscoop-A, Studio M in een nevenruimte van het Metropole Theater te Eindhoven, te verlengen tot 1 augustus 1967. Zij gaf verder de gevraagde toestemming voor een nieuwe reizende bioscoop aan de Firma Refion te Driebergen, alsmede aan de N.V. Theatermaatschappij Gofilex te Bilthoven. Aan de N.V. Topspot te Amsterdam en de heer J. Rosinga (John Rosinga's Tele- fund Holland te Amsterdam) werd toestemming verleend tot het exploiteren van

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 27