een filmproductiezaak. Aan de N.V. Pan Film werd toestemming verleend tot het toevoegen van de bedrijfstakken e en f aan haar productiezaak onder aan een termijn gebonden voorwaarde. Aangezien deze voorwaarde niet vóór de gestelde datum werd vervuld, verviel de beslissing. Op een hernieuwde aanvraag, waarbij aan de aanvankelijk gestelde voorwaarde was voldaan, werd opnieuw gunstig voor Pan Film beschikt. Er behoefde dit jaar geen aanvraag te worden afgewezen. Beroep werd aangetekend tegen de beslissing-Maastricht door de N.V. Mabi Theater en tegen de beslissing-Pan Film door de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten. Commissie Beroep Nieuwe Zaken De Commissie bestond (ongewijzigd) uit Mr. J. A. van Lanschot Hubrecht, Kaag dorp, Voorzitter; Mr. A. Greebe, Den Haag, Vice-Voorzitter; W. F. Dubbeldeman, Amsterdam, C. S. Roem, Den Haag en Drs. E. H. Scherks, Utrecht, leden; H. S. Boekman, Mr. M. Geerling en B. W. G. van Royen, allen te Amsterdam, plaats vervangende leden. Secretaris was de heer H. W. Hagenberg. De Commissie heeft in 1966 twee zittingen gehouden, beide onder leiding van Mr. Van Lanschot Hubrecht. Beide zittingen waren gewijd aan de behandeling van een hoger beroep, ingesteld door het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten tegen een beslissing der Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan Pan Film N.V. te Amsterdam toestemming werd verleend tot het gaan exploi teren van een tweetal bedrijfstakken van een filmproductiezaak. De beslissing der Commissie Nieuwe Zaken werd bevestigd. Beslissingen Hoofdbestuur In het Bedrijfsregister werden ingeschreven de in 1966 geopende nieuwe perma nente bioscopen-A: Rembrantpleintheater te Amsterdam, Studio A te Arnhem (vervanging van Corso), Studio Theater te Hoogeveen en De Schalm te Veldhoven alsmede de permanente bioscoop-B: Union Theater te Didam (vervanging van Harmonie). Opgeheven werden 37 permanente bioscopen en wel 23 permanente bioscopen-A: Concordia-Amstelveen, Astoria-Amsterdam, Olympia-Amsterdam; Corso-Arnhem, Van Ouds De Waterwolf-Badhoevedorp, De Doele-Bolsward, Capitol-'s-Graven- 27 hage, Rembrandt-'s-Gravenhage, Flora-Gorredijk, Bio-Bom-Haamstede, Stads schouwburg-Heerlen, Royal-Hoofddorp, Roxy-Kerkrade, Victoria-Made, Bio Big- St. Michielsgestel, Rex-Oldenzaal, Luxor-Oosterhout, City-Uitgeest, Scala-Veghel, Luxor-Vlissingen, Lido-Vlijmen, Luxor-Waalwijk en De Concertzaal-Zierikzee, als mede 14 permanente bioscopen-B: De lemekörf-Beerta, Harmonie-Didam, De Beurs-Fijnaart, 's Lands Welvaren-Grouw, Nutsgebouw-Lemmer, De Gouden- Leeuw-St. Maartensdijk, Oosterhof-Noord wolde, De Zon-Oosterwolde, Oldemarus- Ootmarsum, Verenigingsgebouw-Oude Tonge, Hofzicht-IJzendijke, 't Trefpunt- Zetten, De Lauwers-Zoutkamp en De Vonkenberg-Zwijndrecht. In het aantal van 37 filmverhuurkantoren kwam geen verandering, aangezien geen kantoren werden toegelaten of opgeheven. Ook het aantal reisbioscopen, namelijk 17, bleef gelijk, ondanks mutaties. Opgeheven werden namelijk Okaphone te Groningen en Linthout's Reisbioscoop te Nieuw-Helvoet. Als nieuwe zaken wer den ingeschreven Refion, Driebergen en Theatermij Golifex te Bilthoven. Het ge-

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 28