44 bij de adverteerders voor de film als reclamemedium door de invoering van een dergelijk systeem van prijsbepaling nieuwe impulsen zou ontvangen, hetgeen mede met het oog op de op handen zijnde reclametelevisie en een mogelijk concurrerend effect hiervan op de werving van reclamefilms voor de bioscopen van veel belang werd geacht. Het Hoofdbestuur heeft het nuttig geoordeeld de leden-bioscoopex- ploitanten bij circulaire van 29 juni op de hoogte te brengen van de motieven welke voor de ontwikkeling van het nieuwe stelsel van vertoningsprijzen voor reclamefilms hebben gegolden, opdat zij die in de overwegingen bij het afsluiten of wijzigen van pachtcontracten zouden kunnen betrekken. Nationale Herdenking De Nationale Herdenking van allen, burger zowel als militair, die sinds 10 mei 1940 in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, is in het verslagjaar gehouden op woensdag 4 mei. In overleg met de Commissie Nationale Herdenking te 's-Gra- venhage heeft het Hoofdbestuur de leden geadviseerd bij de exploitatie van hun zaken op die dag op passende wijze rekening te houden met het karakter van de herdenking. Het Hoofdbestuur heeft de leden-bioscoopexploitanten speciaal ver zocht tijdens de plechtigheden op de herdenkingsavond van 18 uur tot 21 uur de lichtreclame van hun zaken niet te ontsteken. Contact met de afdelingen en de leden Met de Afdelingsraad, de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten en de plaatselijke en provinciale afdelingen van exploitanten heeft het Hoofdbestuur in 1966 ondermeer contact gehad over de voorbereiding van statutaire en reglementaire herzieningen, de samenstelling van Bondscolleges en de benoeming van vertegenwoordigers van de Bond in andere colleges. Het Bestuur van de Afdeling Het Zuiden werd over verscheidene zaken geraadpleegd, waaronder de zuidelijke nakeuring. Met het Bestuur van de Be drijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten werd overleg gepleegd over de hoogte van de minimum Bondscontributie en andere vraagstukken de afdeling en haar leden betreffende. Als uitvloeisel van dit overleg heeft de Bondsdirecteur in een ledenvergadering van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducen ten een uiteenzetting gegeven aangaande het door het Hoofdbestuur ten opzichte van de afdeling gevoerde beleid. Het contact met de leden heeft onder andere betrekking gehad op kwesties op het terrein van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Ook omtrent andere zaken heeft het Hoofdbestuur de leden met raad en daad bijgestaan. Artikel 15 der Statuten Artikel 15 der Statuten kent het Hoofdbestuur de bevoegdheid toe straffen op te leggen aan leden die de Statuten of reglementen hebben overtreden dan wel strij dig hebben gehandeld met de algemene belangen of de waardigheid van het Neder landse film- en bioscoopbedrijf of met de goede naam van de Bond. Als beroeps instantie fungeert het College van Appel, welk college in meerderheid bestaat uit personen die niet behoren tot het film- en bioscoopbedrijf noch betrokken zijn bij de Bond. Het Hoofdbestuur heeft in het verslagjaar de zitting hebbende leden en plaatsvervangende leden van het College van Appel herbenoemd, waardoor dit

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 45