Het Bondsbureau Het Bondsbureau heeft in het afgelopen jaar een duidelijke toeneming van werk zaamheden met dezelfde personeelsbezetting weten op te vangen. Dit is mogelijk gemaakt door een sterk begrip voor loyale samenwerking bij de uitvoering van de diverse taken, die het Bondsbureau zijn toevertrouwd. Een compliment voor de wijze, waarop de verschillende medewerkers het werk verrichtten, is in dit verslag zeker op zijn plaats. Uit de cijfers, die hieronder worden gepubliceerd, blijkt dat er veel meer werd ver gaderd dan in 1965. Hieruit vloeide voort, dat het aantal verzonden brieven met ongeveer 1000 steeg en dat ook het stencilwerk, alsmede het aantal lichtdruk- copieën, zich sterk uitbreidde. Verder heeft de toenemende betekenis van sommige secretariaten, die door het Bureau worden uitgeoefend, een uitbreiding van werkzaamheden ten gevolge gehad. Wij denken bijvoorbeeld aan de werkzaamheden verbonden aan het Productiefonds, het College van Appel en de Structuurcommissie. In het verslagjaar werden de volgende stukken verwerkt: ingekomen stukken 17.865 (19.250); verzonden brieven 7.111 (6.134); circulaires 40.500 (41.900); gestencilde stukken 536 stel (415 stel); lichtdrukcopieën 6.500 (3.600); diploma's, inclusief 571 voor oorlogsinvaliden 1.577 (1.724); vergaderingen 183 (146); ont vangen bezoekers 1.425 (1.310); gecontroleerde recettestaten 51.000 (55.000); boekingen auteursrechten, inclusief codeer- en rekenwerk 61.000 (72.000). Voorts verschenen er vijf Bondsorganen met een totale omvang van 186 pagina's en er zijn vele persberichten verzonden. Tevens had de persdienst gedurende de laatste maanden van het jaar een bemiddelende taak bij het verzamelen van mate riaal ten dienste van het veertiendaagse NTS-filmprogramma „Première". De uit zending van dit programma begon op 11 oktober. Recette-Controledienst In de loop van het verslagjaar heeft het hoofd van de recette-controledienst voor een ledenvergadering van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders een causerie gehouden, waarin een overzicht werd gegeven van de hoofdlijnen waarlangs de praktische uitvoering van het onderzoek van Bondswege naar de verantwoording van de entreegelden der bioscopen zich beweegt. Gedurende het verslagjaar werden bij 304 bioscopen controles ingesteld. Als ge- 51 volg van geconstateerde accuratessefouten in uitgevoerde becijferingen werd in totaal 1154,41 aan filmhuren en bondsbijdragen van 31 gecontroleerden nage vorderd. Als een zuiver aanvullende controle-maatregel voerde de dienst onaangekondigde controlebezoeken uit tijdens de voorstellingen. In 1966 kwamen 24 van deze zaal controles voor, waarbij gelet werd op de geldigheid der aan bezoekers verstrekte entreebewijzen. De frequentie van deze controles kan beperkt blijven, zowel onder invloed van in vele gevallen van gemeentewege uitgevoerde steekproeven op entree bewijsverstrekkingen, als op grond van de toenemende intensiteit van het praktisch effekt der interne controle naar gelang de bioscoop een grotere omvang heeft. Een zeer belangrijke categorie van bioscopen heeft daardoor deze vorm van controle van Bondswege niet nodig. In de loop van het jaar werd opnieuw vastgesteld, dat bepaalde nieuwe admini stratieve aanwijzingen op het gebied van de recette-verantwoording, de mogelijk-

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 52