In memoriam 52 heden van de dienst zouden kunnen vergroten en bovendien preventief nuttig zouden kunnen zijn. Daarbij wordt onder meer gedacht aan het doen bewaren gedurende een week van alle tijdens een speelweek ingenomen controlestroken en aan het invoeren van recetteboeken in plaats van de thans gebruikelijke losse recette-staatjes. Technische controledienst Er zijn in 1966 448 technische controles ingesteld, tegen 423 in 1965. Verder werden ten behoeve van het aan te leggen fotoarchief van het exterieur der Neder landse bioscopen, 53 opnamen aan de reeds bestaande 278 toegevoegd, waardoor het totaal is gestegen tot 331. Gedurende het verslagjaar werd in 33 gevallen speciale aandacht besteed aan licht- of geluidsproblemen, waarbij het instrumentarium waarover de Technische Dienst beschikt, wederom zijn nut heeft bewezen. Er waren verder 56 bijzondere controles gewijd aan filmbeschadigingen, afwijkingen in projectie-installaties of adviezen inzake nieuwbouw, verbouwings- of restauratiewerkzaamheden. Ondanks het feit dat de controles als regel tevoren worden aangekondigd, gebeurde het, dat de technische inspecteur zich in 28 gevallen tevergeefs aan het betrokken theater vervoegde, hetgeen tijd en dus geldverlies betekende. In 45 ons bekende gevallen kwamen gedurende het verslagjaar direct of indirect als gevolg van gegeven adviezen belangrijke verbeteringen tot stand in de outillage van bioscopen. In 16 gevallen hadden deze verbeteringen betrekking op beeld- of geluidskwaliteit en in de resterende 29 gevallen op verbeteringen aan de inrichting van de zaal en/of van nevenruimten. Daarnaast kwamen in vele gevallen kleinere verbeteringen op ondergeschikte punten tot stand, die de technische kwaliteit van de voorstellingen konden verbeteren. Wij gedenken met eerbied de hierna vermelde bedrijfsgenoten, die in het jaar 1966 overleden E, C. A. Kaposi - adjunct-directeur van de Maatschappij Tuschinski N.V.; mevrouw A. C. A. Zumdick-Hally, directrice van de N.V. Royal Theater „Irene" te Blerick; de heer G. A. Otten, directeur van de N.V. City Theater te Eindhoven; mevrouw M. G. Jogchem-de Jager, mede-directrice van Jogchems Theaters N.V. te Amers foort; de heer W. A. Maclean, eigenaar van Filmfabriek Holland te Amsterdam; D. Bruin Sr., firmat van de Firma D. Bruin en Zonen, exploiterende Bruins Bio scoop te Vlieland; de heer R. J. Maclntyre, firmant van de Firma Arfi, exploitante van enige permanente bioscopen en een reizende bioscoop; de heer W. A. Grollen- berg, directeur van de N.V. Cefima te Amsterdam; de heer Ch. P. Buitink, direc teur van Huize De Liefde te Amsterdam. Tevens herdenken wij het verscheiden van: de heer D. van Staveren, voormalig voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring en oud-vice-voorzitter van de Raad van Beheer der Stichting Nederlands Filminstituut; de heer A. de Laat, oud-lid van de Nederlandsche Bioscoop-Bond als reizend bioscooponderne mer; de heer A. G. van Tol, voormalig exploitant van het Metropole-Palace Thea ter te 's-Gravenhage; de heer S. den Hartcg te Gouda, ex-bedrijfsleider van de Schouwburg Bioscoop te Gouda en voormalig bestuurder der Afdeling Rotterdam; mevrouw J. M. Roos-Sely, voormalig directrice van Bioscoop Centraal te Krommenie.

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 53