62 die met grote exploitatiemoeilijkheden te kampen had, heeft de Filmhuurschuld-Com- missie een onderzoek ingesteld naar de mo gelijkheid om deze zaak gezond te maken. Uit het onderzoek bleek evenwel, dat daar toe grote nieuwe investeringen noodzakelijk waren, waarvoor echter de nodige geldmid delen niet konden worden aangetrokken. Meer succes hadden de pogingen om een der Amsterdamse exploitanten bij te staan. Een stimulering om het voor zijn theater ge schikte filmmateriaal te leveren, bracht al spoedig enige verbetering. Het was voor de betrokkene een aansporing om verder te gaan. Tegen het einde van het verslagjaar waren de vooruitzichten in zoverre verbe terd, dat de Filmhuurschuld-Commissie be sloot de filmcrediteuren bijeen te roepen, teneinde een afbetalingsregeling voor de openstaande filmhuur te treffen. De desbe treffende bijeenkomst vond echter pas in 1967 plaats. R ECETTE-CON TROLE In de ledenvergadering van onze afdeling van 18 november heeft de heer A. M. A. de Haan, hoofd van de Recette-Controledienst van de Bond, een belangwekkende causerie over de praktijk van de recette-controle ge houden, waarvoor grote belangstelling be stond. VOORSTELLINGEN IN KAZERNES, MILITAIRE KAMPEMENTEN ENZ. Op ons herhaald verzoek is de entreeprijs voor de filmvoorstellingen in kazernes, militaire kampementen enz. door de mili taire autoriteiten verhoogd van 20 cent tot 25 cent. (De entreeprijzen voor officieren waren reeds eerder verhoogd). Het gehele bedrag der verhoging ad 5 cent per ver kocht entree biljet is aangewend tot ver betering van de aan de filmleveranciers toe komende filmhuur. Het ligt in de bedoeling van het Centraal Filmbureau der Strijd krachten om de entreeprijzen nogmaals met 5 cent te verhogen, zulks teneinde ook voor de gestegen kosten van het Filmbureau com pensatie te verkrijgen. N.T.S.-PROGRAMMA „PREMIÈRE" Het Bestuur heeft in de ledenvergadering van 18 november de leden opgewekt om materiaal beschikbaar te stellen voor het programma dat de N.T.S. sedert de herfst van het verslagjaar op dinsdagavond om de veertien dagen over het tweede televisienet wijdt aan de hoofdfilms, die in première zullen worden vertoond. De reacties van de leden waren bevredigend. SAMENSTELLING COLLEGES In de jaarvergadering van 4 mei zijn de aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, de heren S. Barnstijn, G. J. H. Dujardin en J. de Wilde herkozen. De heren De Wilde en Dujardin werden opnieuw tot secretaris respectievelijk penningmeester benoemd. De periodiek aftredende leden van de Le denraad, de heren E. van Buren, R. A. H. Herzet, L. J. Paerl en L P. M. A. Smulders werden in de jaarvergadering eveneens her kozen. FILMBEURS De Filmbeurzen van Pasen, maandag 12 april, en Pinksteren, maandag 31 mei, wer den verplaatst naar de daaropvolgende dins dagen. De beurs van maandag, 25 april kwam te vervallen, omdat de grote zaal van Hotel Krasnapolsky te Amsterdam op die dag niet beschikbaar was. Ook op maandag, 26 december is er geen Filmbeurs gehouden. FILMHUURSCHULD-COMMISSIE In het verslagjaar verzond de Filmhuur schuld-Commissie 464 sommaties (in 1965: 520), nopens recettestaten en filmhuurbe- talingen, betrekking hebbende op een totaal filmhuurbedrag van 162.021,73 (in 1965: 182.247,07). De boycotmaatregel werd 22 maal uitgevaardigd tegen 24 maal in het jaar daarvoor. VOORUITZICHTEN Het jaar 1967 zal opnieuw van alle film verhuurders de volledige inzet van alle krachten eisen om tot een redelijk bedrijfs resultaat te komen. Het ziet er naar uit, dat de invloed van de nakeuring, zoals die door de K.F.C, wordt toegepast, in 1967 verder zal afbrokkelen. Als de voortekenen niet be driegen, staat ons een uitbreiding van de productie in verschillende landen, ook in Nederland, te wachten, hetgeen alleen maar stimulerend op het bioscoopbezoek kan wer ken. Een eerste belangrijke stap tot oplos sing van het lastenvraagstuk van het bios coopbedrijf, waarbij ook de filmverhuur- dersbelangen ten nauwste betrokken zijn, ligt in het verschiet. De kansen op een ken tering in de ontwikkeling van het bioscoop bezoek nemen toe. Het hangt van ons aller krachtsinspanning af uit deze mogelijkheden het maximum profijt te trekken. H. W. Hagenberg, Administrateur

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 61