66 sie benoemd: de heren Mr. H. B. F. J. A. Peters, T. de Wit, W. A. Geesink, G. F. de Clerck en L. Claassen, Secretaris. De ver onderstelling lag namelijk voor de hand dat de televisiereclame zoveel extra werk zou gaan opleveren, dat het juist werd geoor deeld een speciale commissie te benoemen, die het Bestuur op dit terrein, waar nodig, zou kunnen adviseren. Het overleg met de Bond van Adverteerders en de Vereniging voor Erkende Adverten- tiebureaux werd ook in 1966 op prettige wijze gecontinueerd en er werd afgesproken het in 1965 vastgestelde uniforme contract voor de vervaardiging van televisiecommer cials tot medio 1967 te verlengen. Er zijn besprekingen gevoerd over de vaststelling van regels en tarieven voor acteurs, die medewerken aan reclametelevisiefilms en er is zeer uitvoerig overleg gepleegd met ver tegenwoordigers van Modelplanning over tarieven en andere voorwaarden, die bij de medewerking van modellen aan televisiecom mercials zullen gelden. Bij het einde van het verslagjaar was over dit laatste onder werp tussen alle betrokken partijen volledige overeenstemming bereikt. Met de acteurs waren nog geen regelingen tot stand ge komen. Door de Televisie Commissie zijn in over leg en met goedkeuring van het Bestuur bepaalde regels gesteld op het gebied van de vervaardiging van reclametelevisiefilms en de leden zijn daarvan per circulaire op de hoogte gebracht. Op 26 oktober vond een tweede bijeenkomst plaats met producenten, die op het onderhavige terrein zijn ge ïnteresseerd en in deze bijeenkomst, die zich tot ieders verbazing slechts in een matige belangstelling mocht verheugen, zijn aller lei detailregelingen getroffen die eveneens per circulaire aan de gezamenlijke leden bekend zijn gemaakt. Tegen het einde van het verslagjaar werd overleg gepleegd met vertegenwoordigers van de STEM RA over het gebruik van mu ziek in televisiereclamefilms. De Commissie slaagde er in ook met deze instantie tot een eenvoudige en voor alle betrokkenen be vredigende regeling te geraken. Deze rege ling, waarbij voor de vastlegging van be schermde muziek bepaalde tarieven zijn vastgesteld, zal voorlopig tot medio 1967 van kracht zijn, waarna opnieuw zal worden bezien of en zo ja, welke wijzigingen ge wenst zijn. Voor wat betreft de verzekering van televi siecommercials werden met instemming van de betrokken leden regelingen getroffen, waardoor een verplichte en min of meer automatische negatiefverzekering voor alle televisiecommercials zal gelden en zijn tevens stappen ondernomen om te komen tot een verplichte auteursrechtverzekering, welke beide verzekeringen een uitvloeisel werden geacht van de verplichtingen die de leden-producenten ex artikel 9 en 12 van het televisiecontract op zich hebben geno men. De auteursrechtverzekering was aan het einde van het verslagjaar nog niet ge heel „rond", aangezien deze op de Engelse markt moest worden ondergebracht. Wel was reeds bekend, dat de premie slechts 5,per televisiecommercial zou gaan bedragen, mits jaarlijks tenminste 1000 van dergelijke films zouden worden verzekerd. De premie voor de negatiefverzekering zou 4 %o gaan bedragen, met een minimum van 25,per film en een maximale looptijd van twee maanden. De STER pleegde schriftelijk overleg met het Bestuur omtrent de samenstelling van de technische voorschriften voor reclametelevi siefilms en het oorspronkelijke ontwerp werd overeenkomstig de voorstellen van het Be stuur op diverse punten gewijzigd. Voorts vond een briefwisseling plaats met de STER, alsmede met de Reclameraad over enkele artikelen uit de verschillende voorschriften, die voor de filmproducenten onaangename consequenties zouden kunnen hebben. Overigens kenmerkten de laatste maanden van het jaar, toen de productie van televisie commercials in volle gang was, zich door onoverzichtelijkheid, waarin het gonsde van de geruchten over allerlei wel en niet goede ontwikkelingen. Wij nemen aan dat ook deze nieuwe sector van het bedrijf zich in het komende jaar zal stabiliseren en dat daar over alsdan een adequate berichtgeving kan plaats vinden. INTERNATIONALE CONTACTEN In de vergadering van de Internationale Producenten Federatie (F.I.A.P.F.) was de Bond ook in 1966 vertegenwoordigd door de heer C. S. Roem. In het jaarverslag van de Nederlandsche Bioscoop-Bond worden over de werkzaamheden van deze federatie nadere gegevens gepubliceerd, zodat wij daarnaar op deze plaats mogen verwijzen. De Europese Technische Federatie vergader de ook in 1966 niet, ondanks pogingen om de werkzaamheden van deze organisatie weer op gang te brengen. Onzerzijds zijn daartoe diverse malen voorstellen gedaan, doch dit heeft niet tot tastbare resultaten geleid. Het Bestuur heeft zich derhalve af gevraagd of het zin heeft lid van deze orga nisatie te blijven.

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 65