Afdeling 's-Gravenhage 70 vraag werd na grondige voorbereiding op 2 september gestart en oogstte onmiddellijk veel succes. Verder werd in het afgelopen jaar nog aan dacht gewijd aan de minder goed function- nerende regeling van de persvoorstellingen. Tenslotte werd in overleg met de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders besloten deze in het vervolg over het Bondsbureau te laten lopen. Het Bestuur verstrekte adviezen met be trekking tot de Nationale Herdenkingsdag, Sint Nicolaas, Kerstmis en Oudejaar, ver band houdende met het aantal voorstellin gen en de voorbereiding der wekelijkse ka der-annonce. Het Bestuur gaf acte de présence bij het afscheid van de heer D. Punt, voormalig belasting-inspecteur der gemeente Amster dam, die na een langjarig dienstverband werd gepensioneerd. Voorts moge worden gememoreerd het feit. dat de Burgemeester van de gemeente Am sterdam het nodig had gevonden een bios coopondernemer, die de film „Africa Addio" wilde vertonen, te waarschuwen voor het risico van ordeverstoringen en schade van de zijde van hen, die tegen de vertoning van deze film gekant waren. De stap van de Burgemeester wekte bevreemding, omdat zij geen grond vond in de Gemeentewet noch in de Bioscoopwet. Kortheidshalve moge worden gerefereerd aan het hieromtrent ver schenen artikel in het Bondsorgaan „Film" no. 4 op pagina 5 van september/oktober 1966. In een aantal Amsterdamse bioscopen wer den verscheidene Nederlandse speelfilms ten doop gehouden met wisselend succes en wel ..De stem van het water", „De dans van de reiger", „De minder gelukkige terugkeer van Jcszef Katüs naar het land van Rem- brandt", „Het gangstermeisje" en „10.32". Hare Majesteit de Koningin en Zijne Ko ninklijke Hoogheid Prins Bernhard woonden de première bij van het filmwerk „Elsa de leeuwin" in het City Theater. De opbrengst van deze feestelijke voorstelling was be stemd voor het World Wildlife Fund, waar van de Prins beschermheer is. Op 26 oktober woonde het Koninklijk Paar in Theater Tuschinski de gala-première bij van de film „Brandt Parijs?", welker op brengst bestemd was voor de Nationale Fe deratieve Raad van het Voormalig Verzet- Nederland en de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen. Tot het lidmaatschap van de afdeling trad toe de N.V. Nabio, exploitante van het Rembrandtpleintheater. De N.V. Filmmij Pacific, exploitante van het Odeon Theater, nam het Hollandia Theater over van de heer M. J. Sintenie. Het Astoria Theater aan de overkant van het IJ, jarenlang geëxploiteerd door me vrouw J. J. Schlee-Otter, moest wegens ver koop worden opgeheven, waarmede de enige centraal in Amsterdam-Noord gelegen bios coop tegen het eind van het jaar verloren ging. Op 31 augustus werd onder grote belang stelling geopend een moderne bioscoop van de N.V. Nabio, het Rembrandtpleintheater. Het door de C.V. Desmet in 1965 overge nomen theater Desmet werd na een ingrij pende restauratie op 11 mei heropend. Ook de zaal van het Kriterion theater on derging een ware metamorfose, welker vol tooiing gevierd werd met een feestelijke voorstelling in het kader van het Holland Festival op 7 juli. Het aantal zaken bedroeg op 31 december van het verslagjaar 37 met 21.777 zitplaat sen. Op 18 februari overleed de heer E. C. A. Kaposi, adjunct-directeur van de Maat schappij Tuschinski. Op 23 november ging van ons heen de heer Ch. E. Buitink, directeur van Huize De Liefde. Het Afdelingsbestuur was bij de teraarde- bestelling vertegenwoordigd. Aan personeelsleden werden uitgereikt: een gouden speld met diamant voor veertig jaar trouwe dienst, zes eretekens in goud voor 25 jaar trouwe dienst; zestien eretekens in zilver voor tien jaar trouwe dienst. De heren S. Barnstijn, C. J. Blad, W. F. Dubbeldeman, Mr R. Dijkstra, M. Gersch- tanowitz, J. van der Horst, W. Hulshoff Pol, C. A. Koppies, Mr. P. A. Meerburg, B. W. G. van Royen, J. P. M. A. Smulders en C. van Willigen waren in het afgelopen jaar betrokken bij de Bondswerkzaamheden. Verder hadden de heren J. G. Bloem, J. G. J. Bosman, W. F. Dubbeldeman en W. K. G. van Royen zitting in enige commis sies buiten het bedrijf, die contact met de Bond hebben. W. Hulshoff Pol, Secretaris. Het verslagjaar 1966 van de Afdeling Den Haag heeft zich gekenmerkt door verschil lende veranderingen, waardoor vaker dan voorheen Bestuurs- en Ledenvergaderingen

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 69