Afdeling Het Centrum op overheidsmaatregelen die de nog immer zwaar op onze bedrijven drukkende ver- makelijkheidsbelasting zullen verlichten, was bij de opening tegenwoordig, en kon zich niet aan de indruk onttrekken dat de ruim 28 miljoen gulden die onze nijvere afde- lingsleden sedert de bevrijding aan deze belasting hebben moeten offeren, een sub stantiële bijdrage in de kosten van dit com plex hebben opgeleverd. In de op 23 februari 1966 gehouden jaar vergadering werden het jaarverslag van de secretaris, evenals de rekening en verant woording en de begroting, ingediend door de penningmeester, goedgekeurd. De heren van Willigen en Keizer werden als aftreden de bestuursleden herkozen, en de heer Weier die niet herkiesbaar was, daar de exploi tatie van het theater Het Venster door de N.V. Velasquez was overgenomen, werd opgevolgd door de heer drs. W. Hofman, die door de vergadering tevens tot penning meester werd benoemd in verband met de wens van de heer Keizer om deze functie neer te leggen. Het Afdelingsbestuur vaardigde de heer Hof man tevens af als lid van de Afdelingsraad terwijl de Afdelingsvoorzitter, de heer Blad, door de vergadering werd herbenoemd als lid van de Ledenraad. Na kennisneming van het door de Afdeling Het Oosten ingediende initiatiefvoorstel tot statutenwijziging met betrekking tot het Bondsvoorzitterschap besloot onze vergade ring het Hoofdbestuur te adviseren tot in stelling van een commissie die tot taak zou hebben de structuur van de bond aan een onderzoek te onderwerpen en na te gaan welke wijzigingen te overwegen zouden zijn; aan dit denkbeeld werd in de loop van het verslagjaar inderdaad uitvoering gegeven. Nadien kwam onze afdeling nog tweemaal in vergadering bijeen, waarbij verschillende onderwerpen, zoals de wijzigingen in de CA.O., het collectieve advertentieblok en een reductieregeling ten behoeve van stu denten, aan de orde kwamen. Op voorstel van het dagblad „Het Parool" besloten de leden tot medewerking aan een wekelijkse filmprijsvraag in de Rotterdamse editie van dit blad. Bij enige jubilea, evenals bij het overlijden van Mevrouw Jogchem en van het oud-lid onzer Afdeling, de heer S. den Hartogh uit Gouda, deed ons bestuur namens de afde ling blijken van haar belangstelling en mede leven. W. F. Dubbeldeman, Secretaris. Het is wel bijzonder triest, dat ook dit jaar voor de meeste van onze leden, zeker ten opzichte van het aantal bezoekers, het ver slag niet met een meer optimistisch geluid kan beginnen. Het aantal sluitingen van bio scopen neemt snel toe; in onze afdeling zijn dit jaar gesloten de theaters: City, Soestdijk 72 City, Uitgeest Royal, Hoofddorp De Waterwolf, Badhoevedorp. Men vraagt zich af, wanneer aan deze slui tingen een einde komt. Zolang de overheid echter geen maatregelen treft om de ver- makelijkheidsbelasting op te heffen, hebben vele exploitaties te weinig mogelijkheid om de teruggang in het bezoek op te vangen. Vooral in de kleinere gemeenten begint de situatie kritiek te worden. Bovendien is het bijzonder spijtig, dat de filmverhuurders over het algemeen geen be grip kunnen opbrengen om tot meer aan vaardbare condities voor de kleinere exploi taties te komen. Ook de filmverhuurders hebben er uiteindelijk belang bij, dat zo weinig mogelijk theaters verdwijnen; het be zoek aan deze theaters is daarmede vrijwel geheel verloren voor het filmbedrijf. In enige gemeenten is men er in geslaagd de belasting enigszins verlaagd te krijgen, de gemeente Krommenie verlaagde van 15 tot een uniform tarief van 10%, Hoorn ver laagde het tarief van art. 1 - films van 20 tot 10%, Castricum van 20 tot 10% en voor art. - 1 en Ned. films van 15 tot 5 Laren wijzigde deze belasting van 20 tot 5 De afdeling is op 26 mei op speciaal ver zoek van een aantal leden te Utrecht bijeen geweest ter bespreking van het financieel verslag van het Hoofdbestuur. In de vergadering van 14 november is een aantal voorstellen besproken, die het Hoofd bestuur de Ledenraad heeft doen toekomen. In het afgelopen jaar ontvielen ons mevr. M. G. Jogchem-de Jager, Directrice van Jogchem's Theaters N.V. te Amersfoort en mevr. Wed. Roos, Centraal Theater te Krommenie. Het bestuur heeft ook dit jaar intensief con tact gehad. J. v. Willigen, Secretaris

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 71