Afdeling Het Noorden Afdeling Het Oosten Op de in het jaarverslag van 1965 gestelde vraag: „hoeveel theaters in 1966 gesloten zouden moeten worden in verband met de slechte bedrijfsuitkomsten", moet er geant woord worden: „één", n.1. de exploitatie te Beerta. Hoewel dit aantal klein is, is het toch weer één teveel. Grote moeilijkheden doen zich nog steeds voor. Ten eerste is er de strijd tegen de vermakelijkheidsbelas- ting. Hier en daar zijn nog wel successen te behalen, doch grote tegemoetkomingen van de zijde van de gemeentebesturen, zijn er niet. In Veendam, Oude Pekela en in Hoo- geveen (waar nu het een half jaar geleden geopende Studio theater weer gesloten is) is men met acties ter verlaging bezig. Ook de steeds wisselende kabinetten maken een vlotte oplossing niet snel realiseerbaar. Doch wij weten, dat het Hoofdbestuur vecht op zijn terrein, laten wij vechten op ons terrein. Misschien is er met gezamenlijke inspan ning iets te bereiken. En ten tweede is er nog steeds de strijd tegen de te hoge film- huren. Zoals reeds vermeld: Hoogeveen kreeg er op 25 mei van dit jaar een bioscoop bij. Het was een luisterrijke opening, vol be loften voor de toekomst. Maar de beloften gingen in rook op en op 2 december moes ten de voorstellingen worden gestaakt. De belangstelling voor films van hoger niveau, die gedurende een half jaar in het nieuwe theater werden gebracht, was zo gering, dat voortzetting van de exploitatie onmogelijk was geworden. De hoop, dat het gemeente bestuur door een duidelijke vermindering van de vermakelijkheidsbelasting zou tege moetkomen, werd niet bewaarheid. De afdeling kwam in het gastvrije „Frigge" dit jaar twee keer in vergadering bijeen, n.1. op 16 februari en op 27 mei. In de samenstelling van het Bestuur kwam enige verandering, doordat mevrouw F. F. de Vries-Evenhuis de wens te kennen heeft gegeven geen herbenoeming te zullen aan vaarden. Mevrouw De Vries is bestuurslid geweest van 1957 af. Van 1959 af was zij tevens lid van de Afdelingsraad. In haar plaats werd gekozen de heer C. E. N. Ploeger te Groningen. In de Afdelingsraad hadden zitting de heren Holman, Schepel en Zondervan. In de Ledenraad werden we vertegenwoordigd door de heer Zondervan. Mag ik de hoop uitspreken, dat wij in 1967 betere recettes mogen verwachten. Juich ik te vroeg, of begint de zon al een beetje te schijnen? G. Schepel, Secretaris Het jaar 1966 kenmerkte zich niet door grote activiteiten, en zeker niet van onze afdeling. De afdeling kwam dit jaar één keer bijeen en wel op 9 februari 1966 voor de jaarlijkse algemene ledenvergadering, welke slechts door 10 personen werd bezocht. In verband met de geringe opkomst der leden spreekt het Bestuur er zijn verwonde ring over uit, dat de leden niet meer begrip kunnen opbrengen voor de problemen en zaken, welke in ons bedrijf leven. De afdeling was bij de opening van het theater „UNION" te Didam vertegenwoor digd door haar secretaris, de heer H. Miede- ma. De samenstelling van het Afdelingsbestuur was dit jaar: J. Nijland, Voorzitter. R. Nassette, Vice-Voorzitter. H. Miedema, Secretaris. J. S. Thedinga, Penningmeester. J. H. H. v. d. Mars, Lid. In de Afdelingsraad werd onze afdeling ver tegenwoordigd door de heren J. Nijland, J. S. Thedinga en H. Miedema. In de Leden raad had voor onze Afdeling zitting de heer H. Miedema. Wij wensen alle leden voor het jaar 1967 voorspoed en gezondheid en tevens een ver betering in het economisch klimaat van onze bedrijven. H. Miedema, Secretaris 73

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 72