Opleiding technisch bioscooppersoneel Steeds meer wordt thans op onze ruggen een strijd gevoerd om belastinggelden, om behoud van bepaalde normen en om de morele en opvoedkundige waarden van onze programma's. Zowel van zakelijke als van ideële zijde staat het bedrijf onder een druk, die slechts kan worden weggenomen door nauw over leg, zowel op de eigen afdelingsvergadering als in de colleges, die het Zuiden vertegen woordigen. Ondanks deze vele moeilijkheden vonden verschillende leden nog de moed om be staande zaken uit te breiden, te splitsen of over te nemen. Eendracht, vakkennis en doorzettingsver mogen lijken voor de naaste toekomst de eigenschappen, waarover wij in collegiale samenwerking zullen moeten kunnen be schikken om het nieuwe bondsjaar tot een goed einde te brengen. P. Vink, waarn. Secretaris Gedurende het 20ste jaar van het bestaan van onze Stichting, waarop dit verslag be trekking heeft, hebben geen bijzondere ge beurtenissen plaats gevonden, die aanleiding kunnen zijn voor een jubileum-verslagge ving. Er is daarom mede volstaan elders in dit verslag enig cijfermateriaal bijeen te brengen dat de gang van zaken in de af gelopen 20 jaar globaal illustreert. -o-o-o- De situatie bij de schriftelijke cursussen, alsmede bij de aanwas van nieuwe leerling- operateurs, is in het verslagjaar nagenoeg gelijk geweest aan die gedurende de periode 1964/1965. Het gemiddelde aantal cursisten per maand bedroeg 75, tegen 78 in het voor afgaande jaar en het aantal nieuwe opera teurs bedroeg 88, tegen 89 in 1964/1965. Voor de goede orde zij aangetekend, dat dit aantal nieuwe operateurs wordt vastge steld aan de hand van de uitgereikte voor lopige werkboekjes. BESTUUR Gedurende het verslagjaar werd slechts één Bestuursvergadering gehouden en wel op 23 februari 1966. In deze vergadering zijn de gebruikelijke jaarstukken behandeld en is besloten de proefnemingen met de tussen tijdse examens ter verkrijging van het Prac- tijk Certificaat, voorlopig te continueren. Verder werd nog besloten om met het oog op de sterk gestegen kosten de lesgelden die sedert vele jaren 1,50 voor georganiseerde operateurs, respectievelijk 2,voor niet- georganiseerden bedragen, met ingang van 1 september 1966 te verhogen tot respec tievelijk 2,en 2,50. Deze verhoging heeft dus nog geen invloed gehad op het lopende verslagjaar. Door het Hoofdbestuur van de Nederland- sche Bioscoop-Bond werden de gezamenlijke Bestuursleden herbenoemd, zodat het be stuur evenals het vorig jaar bestond uit de heren: W. F. Dubbeldeman, Voorzitter, E. F. W. Trijssenaar, Penningmeester, L. Claassen, Secretaris, J. J. Arens, O. P. Bes- seling, F. van der Heyden, H. P. J. van der Hilst, D. Meenhorst en E. J. Weier. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN De nieuwe cursus die in september van het verslagjaar begon, telde slechts 14 deelne mers, waaronder 8 cursisten die zich wilden bekwamen voor het examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat. Per eind decem ber was dit aantal gestegen tot 30, waar onder 13 candidaten voor het Practijk Cer tificaat. Na het afvallen van de candidaten voor het practijkexamen restten aan het einde van het verslagjaar nog 15 cursisten. In januari 1966 begon een volgende cursus, waarvan het aantal deelnemers zoals ge woonlijk zeer laag was, te weten 3, waar van 2 candidaten voor het practijkexamen. Per het einde van het verslagjaar was dit aantal gestegen tot 17, waarvan 8 cursisten die zich op het examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat voorbereidden. Er liepen voorts nog vijf oudere cursussen, waarvan er twee in 1966 zijn voltooid. Het maximum aantal cursisten bedroeg daardoor in januari 85 (93) en aan het einde van het verslagjaar 49 (59). Hoewel, zoals in de aanvang van het ver slag is gesteld, het gemiddelde aantal cur sisten ten opzichte van het voorgaande jaar ongeveer gelijk is gebleven, blijkt uit deze laatste cijfers dat er in de eindtotalen sprake is van een dalende tendens. Mogelijk zal de duidelijk afnemende spanning op de arbeids markt hierin in de naaste toekomst een gunstige wending brengen. Als correctoren hebben in het afgelopen jaar aan de cursus medegewerkt de heren J. H. van Peursem, P. H. A. Lankester en Th. Wertwijn, verbonden aan de Electro- technische School te Amsterdam1. Zij ver- 75

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 74