zorgden de theoretische lessen van de cur sus, te weten de vakken Lichttechniek, Electrotechniek, Voorschriften Electrotech- niek en Versterkertechniek. Het practijkge- deelte, waaronder ook de Brandbeveiligings voorschriften, zijn verzorgd door de Secre taris. Er deden zich ten opzichte van voorgaande jaren geen bijzonderheden voor, met dien verstande dat ook thans weer bleek dat na het eerste gedeelte van de cursus het ge bruikelijke verloop optrad en bovendien vele cursisten, ondanks herhaalde aansporingen van de kant van het Secretariaat, onregel matig of in het geheel geen correctiewerk meer inzonden. EXAMENS Het schriftelijke gedeelte van de jaarlijkse operateursexamens werd ditmaal afgenomen op 7 en 8 juni te Amsterdam en de monde linge examens op 16 en 17 augustus, even eens te Amsterdam. Op laatstgenoemde data vonden eveneens de examens ter verkrijging van het Practijk Certificaat plaats. Voor de tussentijdse examens bestond meer belangstelling dan in het voorafgaande jaar. In de maand december werden 5 candidaten in Utrecht en 3 in Den Haag geëxamineerd en in de maanden maart en april nog eens 6 candidaten in Den Haag. Het vrij grote aantal examens in Den Haag houdt verband met het feit, dat aldaar door de Brandweer bepaalde eisen worden gesteld, onder an dere voor wat betreft het verlenen van dispensaties. Van de 14 geëxamineerde ope rateurs slaagden er 10 en werden er 4 voor één of voor beide vakken afgewezen. Het aantal candidaten voor het jaarlijkse operateursexamen was iets hoger dan in 1965, namelijk 74 tegen 72. Worden ook de tussentijdse examens meegeteld, dan be dragen de totalen 88 tegen 76. Dit jaar waren er 46 aanmeldingen voor het examen ter verkrijging van het diploma A of B, te gen 52 in 1965 en 28 (20) voor het examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat. Dit laatste aantal is later tot 36 gestegen, aangezien de 8 betrokken candidaten na zonder succes schriftelijk examen in de beide practische vakken te hebben afgelegd, zich naar het examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat lieten overschrijven. Dit leverde overigens slechts in 3 gevallen suc ces op. Voorts moet worden geconstateerd, dat de resultaten bij de schriftelijke examens dit jaar speciaal voor wat betreft de beide practische vakken ongunstiger waren dan in 1965. Bij de theoretische vakken werden daarentegen over het algemeen betere re sultaten geboekt. Het onderstaande overzicht geeft een beeld van de gang van zaken ge durende de laatste 5 jaren. AFGEWEZEN NA HET SCHRIFTELIJK EXAMEN: 76 1962 1963 1964 1965 1966 Practijk 11% 33% 62% 20% 50% Brandbeveiligingsvoorschriften 22% 14% 41% 17% 42% Lichttechniek 28% 33% 24% 24% 11% Electrotechniek 50% 38% 42% 29% 30% Voorschriften Electrotechniek 9% 12% 27% 33% 9% Versterkertechniek 40% 27% 18% 29% 13% De eindresultaten van de examens ter ver krijging van het diploma A of B waren eveneens minder gunstig dan in 1965, zoals uit het volgende overzicht blijkt. Dit geldt speciaal voor de vakken Cabinepractijk en Brandbeveiligingsvoorschriften, waarbij naar de mening van de Examencommissies, zowel bij het schriftelijk als bij het mondelinge examen, de oorzaak moet worden gezocht in een onvoldoende belangstelling en een daaruit resulterende onvoldoende voorberei ding op het examen. Voor de theoretische vakken liggen de zaken minder eenvoudig, aangezien daar het gebrek aan vooropleiding dikwijls een belangrijke rol speelt.

Jaarverslagen | 1966 | | pagina 75