de Bioscoopbond en de werknemersorganisaties, in hoofdzaak hierop neerkomende: a. vanaf 1 juli worden de maximum en de minimum lonen en de diplomatoesla gen verhoogd met 4 b. de indeling in gemeenteklassen vervalt. Voor alle gemeenten gelden het maxi mum en het minimum van de vroegere eerste gemeenteklasse (verhoogd met 4%); c. de arbeidstijd van 180 uur per vier weken wordt verkort tot 176 uur per vier weken; d. de minimum leeftijden voor het bioscooppersoneel en de daaraan gekoppelde aftrek van loon voor personeel onder de minimum leeftijd vervallen; e. de toeslag voor overwerk des nachts wordt verhoogd van 50 tot 100 f. werknemers, die vijf jaar onafgebroken bij dezelfde werkgever of tien jaar bij verschillende werkgevers in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf werkzaam zijn, krijgen drie dagen vacantie extra. De overeenkomstig dit voorstel gewijzigde collectieve arbeidsovereenkomst voor het bioscooppersoneel is op 1 juli in werking getreden. De Sociale Commissie voor het Bioscoopbedrijf bestond uit de heren: W. K. G. van Royen, Voorzitter; W. F. Dubbeldeman, C. van Liere en H. Miedema (ver tegenwoordigers van de Bioscoopbond), J. J. v. d. Veer en A. A. Kuys (ver tegenwoordigers van de Katholieke Bond van Personeel in de Agrarische, Voedings- en Genotmiddelenbedrij ven A.V.G., waarin de vroegere Bond Sint Antonius is op genomen) en L. H. Röttger en H. P. J. v. d. Hilst (vertegenwoordigers van de Algemene Bond Mercurius) en H. W. Hagenberg, Secretaris. De heer W. K. G. van Royen heeft geen herbenoeming tot lid der Commissie aan vaard, omdat hij zich uit het bioscoopbedrijf heeft teruggetrokken. In zijn plaats is tot lid-werkgever der Commissie benoemd drs. C. A. Voskuil uit Bussum. De heer A. A. Kuys heeft voor het lidmaatschap der Commissie bedankt wegens zijn vergevorderde leeftijd. In zijn plaats is als vertegenwoordiger van de Katholieke Bond A.V.G. aangewezen de heer H. J. P. Michielsen uit Heerlen. Als opvolger van de heer Van Royen koos de Commissie de heer W. F. Dubbelde man tot haar Voorzitter. De Commissie bood de heer Van Royen bij zijn afscheid een diner aan, waarbij de Commissieleden hem dank hebben gebracht voor het vele en voortreffelijke werk dat hij vaak onder ds moeilijkste omstandigheden in het belang van werknemers en werkgevers gelijkelijk vanaf de oprichting der Commissie in 1950 heeft verricht. Bedrijfspensioenfonds In de bestuursvergadering van het Bedrijfspensioenfonds, gehouden op 23 oktober, is besloten de tot 1 januari 1969 verkregen onvoorwaardelijke rechten op pen sioenuitkering en opnieuw met 3 onvoorwaardelijk te verhogen. De tot die da tum voorwaardelijk verkregen aanspraken werden voorwaardelijk met 3 ver hoogd. Dit was zonder premieverhoging mogelijk, dank zij de gunstige financiële positie van het Fonds. Van gedachten werd gewisseld over de vraag, of en zo ja in welke mate verhoging van het tijdelijk aanvullend ouderdomspensioen voor vrouwelijke deelnemers nood zakelijk, althans gewenst is. Het aanvullend pensioen wordt betaald vanaf de leeftijd van 63 jaar tot het tijdstip, waarop voor de vrouwelijke deelnemers, dan wel in-

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 21