toen in 1947 ingevolge het nieuwe Algemeen Bedrijfsreglement, wederom een Commissie Nieuwe Zaken werd ingesteld. Sedertdien leidde hij meer dan honderd zittingen op de wijze en bedachtzame manier, hem eigen. Zijn nagedachtenis zal bij de leden en oud-leden der Commissie en vele andere bedrij f s genoten die hem in zijn functie van voorzitter leerden kennen in hoge ere blijven. De Commissie onderging in het verslagjaar een aantal mutaties. Mr. B. Bouman tot aan het overlijden van de heer Greup Plaatsvervangend Voor zitter, werd door het Hoofdbestuur benoemd tot Voorzitter. Drs. F. L. Schimshei- mer, Algemeen Secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amster dam, werd benoemd tot plaatsvervangend Voorzitter der Commissie. Het plaatsvervangend lid, de heer J. C. H. Arendse, afgetreden in het najaar van 1967, werd vervangen door de heer G. J. J. M. Raucamp, filmproducent te Rijs wijk (Z.H.). Het plaatsvervangend lid, de heer H. Zondervan, trad eind van het jaar af wegens zijn uittreden uit het bioscoopbedrijf. In deze vacature werd nog niet voorzien door een nieuwe benoeming. De samenstelling der Commissie was aan het eind van het verslagjaar aldus: Mr. B. Bouman, Voorzitter; C. J. Blad en M. J. W. Peters, leden-bioscoop-exploi- tanten; L. J. Paerl en J. P. M. A. Smulders, leden-filmverhuurders; Drs. F. L. Schimsheimer, plaatsvervangend Voorzitter, W. Hulshoff Pol en J. van Willigen, plaatsvervangende leden-exploitanten (één vacature); H. N. de Haan, R. A. H. Herzet en G. J. J. M. Raucamp, plaatsvervangende leden-filmverhuurders/produ- cent. De functie van secretaris werd opnieuw vervuld door de heer A. H. Pieterse. Cinema Marquette volgde te Heemskerk het Marquette- Theater op, dat zou worden afgebroken.

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 26