Werkzaamheden Commissie Nieuwe Zaken In het verslagjaar werden vijf zittingen gehouden, waarvan de eerste nog onder leiding van wijlen Mr. G. M. Greup. De overige zittingen werden gepresideerd door Mr. B. Bouman, eenmaal als plaatsvervanger van de heer Greup, vervolgens als voorzitter, benoemd door het Hoofdbestuur van de Bond. De Commissie kreeg veertien aanvragen te behandelen, waarvan er één kort voor de zitting werd aangehouden op verzoek van de aanvrager. Zij betrof een film- produktiezaak. Zes aanvragen betroffen de vestiging van een permanente bioscoop-A. Vijf aan vragen betroffen de exploitatie van een filmproduktiezaak, respectievelijk toevoe ging van een nieuwe bedrijfstak. De beslissing op een van deze produktie-aanvragen werd op verzoek van de betrok kene, die na de eerste behandeling aanvullende bewijsstukken zou moeten over leggen, tot nader order aangehouden. Twee aanvragen hadden betrekking op de exploitatie van een filmverhuurkantoor en wel voor de bedrijfstak a, respectievelijk de bedrijfstak e. De Commissie verleende toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement aan de heer J. W. A. Weber uit Alkmaar tot het exploiteren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop-A, genaamd Rialto, te Den Helder; aan de heer G. H. Leeh uit Amsterdam, tot het exploiteren van een tweede permanente bioscoop-A in de daartoe te verbouwen Concertzaal Buitenlust te Ede; aan de N.V. Veronese (directeur: Mr. P. Meerburg) tot het exploiteren van een perma nente bioscoop-A in een daartoe te verbouwen gedeelte van het A.M.VJ. Gebouw te Rotterdam (Calypso); de heer F. J. Luxembourg uit Oosterhout om aldaar in Gebouw De Pannehoef een permanente bioscoop-A te exploiteren, zulks nadat een delegatie van de Commissie, bestaande uit de heer Peters en de secretaris, een plaatselijk onderzoek had ingesteld; aan de heer N. Kluft, tot het exploiteren van een nieuw te bouwen bioscoop-A te Heemskerk, zulks ter vervanging van de al daar in een patronaatsgebouw gevestigde bioscoop-B: Marquette Theater. Zij wees af het verzoek van de Stichting Cultureel en Maatschappelijk Centrum te Oosterhout om aan de Heuvel aldaar een permanente bioscoop-A te mogen exploi teren in een aantal daartoe te verbouwen panden, als onderdeel van het totale geplande cultureel/maatschappelijk centrum. De laatstgenoemde aanvraagster ging tegen deze beslissing in beroep. De Commissie verleende toestemming aan Rob du Mée/Parkfilm N.V. te Amster dam tot het exploiteren van een filmproduktiezaak voor de bedrijfstakken a 27 (hoofdfilms) en c (korte films), doch weigerde de door requestrante gevraagde toestemming tot het exploiteren van een filmverhuurkantoor voor de bedrijfstak a (de verhuur van films, uitgezonderd journaalfilms). Tegen de toestemming voor de filmproduktiezaak werd beroep aangetekend door de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten. Voorts werd na ingewonnen informaties omtrent nog ontbrekende gegevens toe stemming verleend aan Rob Houwer Film Holland N.V. te 's-Gravenhage voor het exploiteren van een filmproduktiezaak (bedrijfstakken a en c), aan Arrow Productions (Holland) N.V. te Amsterdam voor de exploitatie van een filmproduk tiezaak (bedrijfstak c) en aan het lid M. M. Chanowski Produktie Maatschappij N.V. te Amsterdam voor de toevoeging van de bedrijfstak a aan haar inschrijving voor de tak c. Doch de Commissie besloot de behandeling van de aanvraag van deze N.V. om toestemming tot het exploiteren van een filmverhuurkantoor voor

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 27