tie van hoofdfilms. Besloten werd de beslissing der Commissie Nieuwe Zaken te vernietigen en de gevraagde toestemming aan de aanvraagster te weigeren. De aanvraagster had in eerste instantie ook toestemming gevraagd voor het gaan ex ploiteren van een filmverhuurkantoor. De Commissie Nieuwe Zaken had deze toestemming geweigerd. Het door de aanvraagster ingestelde beroep tegen deze beslissing werd wegens overschrijding van de beroepstermijn niet ontvankelijk ver klaard. Beslissingen Hoofdbestuur In het Bedrijfsregister werden ingeschreven de zes volgende nieuw geopende bio scopen-A: Passage te Heerlen, City „Select" te Delft, Studio „Z" te Zwolle, Buiten- lust te Ede, Rialto te Den Helder en Marquette te Heemskerk. Uitgeschreven werden wegens opheffing zeventien permanente bioscopen-A en wel: Luxor-Alphen aan den Rijn; City-Borculo; Nieuwe Bioscoop-Boxtel; Casino- Breskens; Luxor-Dongen; City-Geldrop; Haaksbergse-Haaksbergen; De Kroon- Hellendoorn; De Zwaan-Noordwijkerhout; Asta-Nijmegen; Rex-Sint Oedenrode; Flora-Ter Apel; Chassé-Tiel; Rex-Tilburg; Asta-Schaesberg; Monopole-Schiedam; Luxor-Zundert. Uitgeschreven werden voorts de volgende vijf permanente bioscopen-B: De Engel- Baarle Nassau; Ons Huis-Doorn; Marquette-Heemskerk; Rex-Losser; De Zon- Wehl. Voorts verklaarde het Hoofdbestuur vervallen zijn besluit tot toelating van een stichting te Uden, aangezien deze stichting niet had voldaan aan de voorwaarde der Commissie Nieuwe Zaken, volgens welke zij vóór een bepaalde datum met de exploitatie van haar bioscoop moest aanvangen. Het aantal bioscopen verminderde derhalve met 16 (opheffing 22; nieuwe vesti ging 6). Per 1 januari 1969 was het aantal ingeschreven permanente bioscopen: 452, waarbij wel in aanmerking moet worden genomen, dat nog rond 25 bioscopen op de nominatie stonden voor uitschrijving, indien niet komt vast te staan, dat de exploitatie binnen afzienbare tijd wordt hervat. Er is intussen in het nieuwe jaar reeds een aanvang gemaakt met het uitschrijven van een aantal zodanige zaken. Het Lumière Theater te Laren werd op 6 november 1968 door brand verwoest; of de zaak herbouwd wordt staat nog niet vast. Wegens mijnschade en daardoor noodzakelijke restauratie werd tijdelijk gesloten de Hollandia Bioscoop te Spek- holzerheide (gem. Kerkrade). In het aantal reisbioscopen kwam op papier geen verandering. Als nieuwe filmproduktiezaak werd tot het lidmaatschap toegelaten: Arrow Pro- ductions (Holland) N.V. te Amsterdam. Het Hoofdbestuur schreef wegens verlies der vereisten voor het lidmaatschap uit de filmproduktiezaken: N.V. Forum Filmproductie; Albert Brosens Filmproduc tie; Telefund Holland van J. Rosinga; Cascade Film van J. Blansjaar; de N.V. Interfilm en de Filmfabriek Holland van de Erven W. A. Maclean. Eveneens werd uitgeschreven de filmfabriek: Filmfabriek Holland, hiervoor genoemd. De inschrijving van de bedrijfstakken van de leden-filmproducenten en -film fabrikanten in het Bedrijfsregister werd aangepast aan de gewijzigde reglementaire omschrijving. Van een aantal filmproducenten werd de inschrijving van de bedrijfs tak a (de produktie van hoofdfilms) doorgehaald, aangezien deze leden die niet meer bleken te exploiteren, althans niet binnen de daarvoor gestelde reglemen taire termijn van drie jaar tenminste één hoofdfilm hadden geproduceerd. In het aantal filmverhuurkantoren kwam geen verandering.

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 29