Jubileumviering Dr. M. A. M. Klompé, minister van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk deelt op de jubileumbijeenkomst in Hilton-Am sterdam mede dat een compensatieregeling zal worden getroffen voor het uitstellen van de afschaffing der ver makelij kheidsbelas- ting. Het behoeft nauwelijks betoog, dat het vijftigjarig jubileum van de Nederlandse Bioscoopbond aanleiding heeft gegeven tot een viering in overeenstemming met de betekenis van deze gebeurtenis. In de betrekkelijk korte periode van het be staan van de cinematografie is een dergelijk jubileum immers, ook in internatio naal opzicht, een bijzondere gebeurtenis, des te meer geaccentueerd door de verti cale opbouw van deze privaatrechtelijke organisatie, een constructie die in het ver enigingsrecht waarlijk uniek is. Het samengaan van heterogene bedrij f sgroeperingen heeft niet alleen gewerkt ten nutte van de bedrijfsgenoten zelf, doch heeft ook de filmsituatie in ons land aanwijsbaar in positieve zin beïnvloed, al was het alleen maar, dat mede dank zij een evenwichtig beleid van de organisatie de bioscopen hun recreatieve taak ondanks alle risico's die hieraan met name in ons land zijn verbonden in verleden en heden naar behoren hebben kunnen verrichten. Daar de Bond in 1918 werd opgericht op 11 februari zou het voor de hand hebben gelegen het jubileum op of omtrent de 11e februari te vieren. Mede met het oog op de concentratie van werkzaamheden in samenhang met de herstructurering oor deelde het Hoofdbestuur het echter juister de herdenking te verschuiven naar een later tijdstip in het jaar. De jubileumviering vond plaats op donderdag 13 november in het Hilton Hotel te Amsterdam. Omstreeks 700 gasten vulden de zalen en maakten de viering van het vijftigjarig bestaan van de Bond tot een gedenkwaardige gebeurtenis. Naast de leden, de ereleden en oud-leden waren zeer velen aanwezig uit de kringen van

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 36