men achterhaalde systeem van de nakeuring pleiten, een systeem dat trou wens nergens ter wereld bestaat. De commissie-Witte heeft in het verslagjaar nog niet haar advies uitgebracht aan gaande de haar voorgelegde vraagpunten (zie voetnoot). Gedurende het verslagjaar fungeerde het Hoofdbestuurslid, de heer J. Nijland, als adviserend lid van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring en als lid van de Huishoudelijke Commissie van de Filmkeuring. Regeling inzake vrachttarieven De collectieve regeling met de Nederlandse Spoorwegen inzake vrachttarieven voor filmmateriaal dat als expresstukgoed wordt verzonden, dateert in haar oor spronkelijke vorm van 1 september 1962. Zij is sindsdien van jaar tot jaar gecon tinueerd. De financiële verrekening met de leden vindt krachtens deze regeling plaats op grondslag van de door hen bij het Bondsbureau ingezonden duplicaat vrachtbrieven. Nationale Herdenking De Nationale Herdenking van hen die sinds 10 mei 1940 in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, is in 1968 gehouden op zaterdag 4 mei. Het Hoofdbe stuur heeft de leden verzocht bij de exploitatie van hun zaken op passende wijze rekening te houden met het karakter van de Nationale Herdenkingsavond. In het bijzonder heeft het Hoofdbestuur de leden gewezen op de wenselijkheid geduren de de herdenkingsplechtigheden van 18.00 tot 21.00 uur de buitenverlichting van de bioscopen niet te ontsteken. Indeling Kerst- en Nieuwjaarsweken Met het oog op de data van de Kerstdagen 1968 en de Nieuwjaarsdag in 1969 was het noodzakelijk de vertoningsweken in de bewuste periode anders in te delen dan gebruikelijk is. In overleg met de afdelingsraad en het bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders heeft het Hoofdbestuur de drie vertonings weken in kwestie vastgesteld van donderdag 19 december tot en met dinsdag 24 december 1968, van woensdag 25 december tot en met dinsdag 31 december 1968 en van woensdag 1 januari 1969 tot en met woensdag 8 januari 1969. Het Hoofdbestuur heeft nadrukkelijk onder de aandacht van de leden gebracht, dat ter voorkoming van moeilijkheden met betrekking tot de verzending en ont vangst van films in de desbetreffende periode de bioscoopexploitanten en de filmverhuurders tijdig onderling overleg dienden te plegen "voor het treffen van een regeling. Een uniforme oplossing terzake was namelijk met het oog op de ver scheidenheid van problemen niet mogelijk. Voorts heeft het Hoofdbestuur gead viseerd de bioscoopadvertenties voor de Kerst- en Nieuwjaars weken zoveel mo gelijk te plaatsen op dinsdag 24 december en dinsdag 31 december. De Adviescommissie Filmkeuring heeft op 7 februari 1969 aan de minister van Binnen landse Zaken haar advies uitgebracht. De zienswijze van de commissie komt in grote trekken overeen met het standpunt van de organisatie, zoals dit hierboven is ontwikkeld, in dier voege, dat de commissie afschaffing bepleit van de keuring voor volwassenen, handhaving van een keuring voor jeugdigen, waarbij zij een nader onderzoek gewenst acht met betrekking tot de leeftijdsgrenzen, alsmede afschaffing van de gemeentelijke nakeuring ex artikel 4 van de huidige Bioscoopwet.

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 47