In memoriam talrijke vergeefse reizen werden gemaakt, doordat op het aangekondigde tijdstip niemand in de betrokken bioscoop aanwezig bleek te zijn. In 1968 gebeurde dat 35 maal tegen 42 in 1967. In 68 (60) ons bekende gevallen kwamen gedurende het verslagjaar direct of indirect als gevolg van gegeven adviezen verbeteringen tot stand in de bioscoop- outillage. In 45 gevallen had dit betrekking op de projectie-installatie, de beeld- of de geluidskwaliteit, in 12 gevallen op ondergeschikte verbeteringen in de outillage of op automatisering en in de resterende 11 gevallen op belangrijke verbeteringen aan de inrichting van de zaal en de nevenruimten. Wij herdenken met eerbied de bedrij f sgenoten en de met ons bedrijf verbonden functionarissen, die in het afgelopen jaar overleden. D. M. Boon, exploitant van het Royal Theater te Schagen; J. van Leeuwen, adjunct-directeur van de Maatschappij Tuschinski en chef-publiciteit van de met deze onderneming gelieerde filmverhuurkantoren; A. A. Moser, exploitant van de Concertzaal Bioscoop te Naaldwijk en oud-secretaris van de voormalige Afdeling Het Westen, alsmede oud-lid van de voormalige Afdelingsraad; mejuffrouw M. Fonke, leidster van het Royal Theater te Echt; H. P. Dieleman, directeur van de N.V. Het Centrum (Bioscoop Het Centrum) te Axel; Mevrouw G. Mantjes-Kuil- man, exploitante van het Olympia Theater te Utrecht; N. R. Besseling, oud-direc- teur en mede-oprichter der N.V. Kinotechniek te Zwanenburg; Th. P. M. Ruys, oud-directeur en mede-oprichter der N.V. Figi te Zeist, alsmede Mr. W. C. van Heuven, rechtskundig raadsman van de Nederlandse Bioscoopbond; Mr. G. M. Greup, Voorzitter van de Commissie Nieuwe Zaken van de Bond en P. J. Burbach, firmant van de Firma Atu, voormalig directeur van filmverhuurkantoren en oud- voorzitter van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten.

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 57