Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten TELEVISIE Hoewel bij onze leden waardering bestaat voor het feit, dat de televisie aandacht schenkt aan film en actualiteiten rondom film, blijven er onvervulde wensen. Zo zijn zij er van overtuigd dat een film- tip-programma als het aanvankelijke „Pre mière" van de N.T.S. later geïncorporeerd in het actualiteitenprogramma „Scala", nog beter tot zijn recht zou komen op Neder land 1 in plaats van op Nederland 2. Voorts kan een later uur van uitzending de voor lichtende waarde van de tips aanzienlijk verhogen. SANERINGSPOGING Op verzoek van een der leden-exploitanten uit Noord-Holland is er op 25 april een crediteurenvergadering gehouden, waarbij volledige overeenstemming is bereikt over een betalingsregeling voor de achterstallige filmhuur van bedoeld lid. Hoewel de rege ling stipt is nagekomen, is de sanering niet gelukt, enerzijds door de terugloop der re cettes, anderzijds omdat sommige leden filmverhuurders in strijd met de gemaakte afspraak nieuwe filmhuurschulden hebben laten ontstaan. Daaraan viel niets meer te redden. SAMENSTELLING COLLEGES In de jaarvergadering van 15 maart zijn de periodiek aftredende bestuursleden, de he ren S. Barnstijn, G. J. H. Dujardin en J. de Wilde herkozen. Derhalve was het Be stuur als volgt samengesteld: W. Hemel raad, Utrecht, voorzitter; S. Barnstijn, Utrecht, vice-voorzitter; J. de Wilde, Am sterdam, secretaris; H. J. H. Dujardin, Utrecht, penningmeester; P. J. N. R. Ooms, Amsterdam, L. J. Paerl, Amstelveen, en J. P. M. A. Smulders, Amsterdam, leden. In de jaarvergadering werden de periodiek aftredende leden van de Ledenraad, de he ren E. van Buren, Amsterdam, R. A. H. Herzet, Amsterdam, D. J. van Leen, Was senaar en L. J. Paerl, Amstelveen, herko zen. In de vacature, ontstaan door het af treden van de heer J. C. H. Arendse, Am sterdam, werd voorzien door de benoeming van de heer A. J. Dresscher, Amstelveen. FILMBEURS De Filmbeurzen van Pasen, maandag 16 april en Pinksteren, maandag 4 juni werden verschoven naar de daaropvolgende dins dagen. Op maandag, 30 december is er geen Filmbeurs gehouden. VOORUITZICHTEN Het jaar 1969 zal ons naar verwacht mag worden ten lange leste de met smart ver wachte afschaffing der vermakelijkheidsbe- lasting op bioscoopvoorstellingen brengen. De huidige cumulatie van 20 bioscoop belasting en 12 B.T.W. legt zo'n ondra gelijke druk op ons bedrijf, dat ook de door de Regering in het vooruitzicht gestelde tegemoetkoming slechts ten dele verlich ting zal kunnen brengen. Onze Afdeling heeft zich in principe uit gesproken voor een plan om te komen tot een centrale opslag, controle en verzending van filmcopieën en reclamemateriaal. Het in te stellen onderzoek, dat het Bestuur geëntameerd heeft, zal moeten uitwijzen, of het plan uitvoerbaar is en of de kosten besparingen, die van de uitvoering worden verwacht, de moeite waard zijn. Het plan past overigens uitstekend in het streven naar autonomie der afdelingen, dat aan de herstructurering van de Bond ten grond slag ligt. H. W. Hagenberg, Secretaris Hoewel formeel genomen het jaarverslag ditmaal uit 2 delen zou moeten bestaan, te weten een verslag over de periode van 1 januari tot 1 oktober, en een verslag over de laatste 3 maanden van het jaar, zulks in verband met de herstrukturering van de Bond die met de goedkeuring van de nieu we Statuten per 1 oktober voor een deel van kracht is geworden, en waardoor onder andere de naam van onze Afdeling is ver anderd, wordt er om praktische redenen de voorkeur aan gegeven de verslaggeving over beide perioden te kombineren. De struktuurherziening is speciaal voor onze Afdeling van belang, omdat zij, na gedurende de 16 jaar van haar bestaan een

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 64