min of meer geïsoleerd bestaan in het Bondskader te hebben geleid, thans een eigen plaats heeft gekregen in de toporga nen van de organisatie. Weliswaar zijn niet alle wensen die tijdens de herstrukture- rings-procedure werden geuit in vervulling gegaan, maar dit neemt niet weg dat er sprake is van een aanzienlijke verbetering ten opzichte van de vroegere situatie. Overigens stond ook het jaar 1968 vcor een groot deel in het teken van de tele- visiereklame, zoals elders uit het verslag zal blijken. Eén van de uitvloeisels daarvan vormt de kollektieve deelname met een fraaie stand aan de in september gehouden Reklamebeurs in Utrecht. Daarnaast is medewerking verleend aan de verwezen lijking van een initiatief van de Voorlich- tings Sociëteit Amsterdam tot het houden van een voorlichtingsfilmdag op 23 okto ber, waarbij speciaal de mogelijkheden van de voorlichtingsfilm aan de orde kwamen. Elders zijn over deze evenementen nadere bijzonderheden opgenomen. LEDENVERGADERINGEN Er zijn in 1968 3 ledenvergaderingen ge houden, te weten de jaarlijkse ledenverga dering en een 2-tal buitengewone leden vergaderingen. De buitengewone ledenver gadering van 11 maart was speciaal gewijd aan de herstruktureringsvoorstellen van het Hoofdbestuur, waarop door het Bestuur een aantal amendementen is voorgesteld, die door de ledenvergadering zijn aan vaard. Tevens werd een uitvoerige studie over deze materie van de heer Frankfurther behandeld, waaruit enige suggesties zijn overgenomen. De voornaamste amendemen ten kwamen er op neer, dat een tweede vertegenwoordiger in het Hoofdbestuur werd gewenst, zulks met het oog op even tuele verhindering van de Afdelingsvoor zitter, die qualitate qua in het nieuwe Hoofdbestuur zitting zal hebben en dat het juist werd geacht, dat de Afdelingsvoorzit ter tevens deel zou uitmaken van het Pre sidium, hetgeen in de Hoofdbestuursvoor- stellen niet was voorzien. Verder zijn nog diverse wijzigingen voorgesteld, onder an dere in het nieuwe Afdelingsreglement. Blijkens de pre-adviezen van het Hoofd bestuur die in de jaarlijkse ledenvergade ring van 13 mei aan de orde kwamen, nam het Hoofdbestuur ten opzichte van genoem de 2 voorstellen, een afwijzend standpunt in, waaraan evenwel werd toegevoegd, dat in een later stadium een verdergaande ont wikkeling van het ekonomisch belang van de Afdeling in het verkeer met de overige Bondsleden, tot een nadere plaatsbepaling van de Afdelingsvertegenwoordiging kan leiden. Een aantal andere amendementen, onder andere betrekking hebbende op het nieuwe Afdelingsreglement, is door het Hoofdbestuur overgenomen. Gezien de ver beteringen die de herstruktureringsvoorstel len, ondanks vorenbedoelde negatieve re- akties, voor de Afdeling inhielden, werd overeenkomstig een Bestuursvoorstel beslo ten niet tegen de preadviezen van het Hoofdbestuur te opponeren. In de jaarlijkse ledenvergadering werd het Afdelingsbestuur als volgt samengesteld: Mr H. B. F. J. A. Peters, Voorzitter; W. A. Geesink, Vice-Voorzitter; Y. Brusse, Se- kretaris; M. de Haas, Penningmeester; G. F. de Clerck, B. Kroon en T. de Wit. De heer G. F. de Clerck werd benoemd in de tussentijdse vakature ontstaan door het aftreden van de heer F. Vaal. Overigens werd met algemene stemmen een Besluit Produktieregister aanvaard, waardoor de leden gehouden zijn door middel van een speciaal kaartformulier alle gereedgekomen films regelmatig ter inschrijving in ge noemd register aan te melden. Het Sekre- tariaat krijgt daardoor de beschikking over betrouwbaar cijfermateriaal op het gebied van de Nederlandse filmproduktie. Er zijn voorzieningen getroffen om de vertrouwe lijkheid van deze gegevens te waarborgen. Tevens werd met algemene stemmen aan vaard een wijziging van het Verzekerings- besluit, inhoudende een verzekeringsplicht voor de zogenaamde negatiefverzekering. Dit besluit werd genomen teneinde een re gelmatige verzekering van redelijk grote aantallen films te waarborgen en daardoor niet het risiko te lopen dat de bestaande gunstige premie- en polisvoorwaarden ver loren zouden gaan. Het voorstel tot wijziging van het bestaan de Besluit Algemene Leveringsvoorwaar den werd voor nader beraad teruggenomen. Met het oog hierop werd de bestaande tekst van de leveringsvoorwaarden voor de duur van een jaar verlengd. In de jaarlijkse ledenvergadering vond voorts een belangwekkende presentatie plaats van de Ideeeën Kommissie, bestaan de uit de heren P. H. Frankfurther, M. M. Chanowski en R. J. Meijer, inzake de sti mulering van de produktie van opdracht- films. De presentatie werd verzorgd door de heer Chanowski en vond een gunstig onthaal. Het uitvoerige programma dat de Kommissie voor ogen staat, werd afgerond met een voorlopige begroting, die erop neer kwam, dat voor een goede aanpak van za ken jaarlijks een bedrag van circa ƒ20.000 door de leden opgebracht zou moeten wor-

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 65