Afdeling Rotterdam en verenigingen, werden evenals vorige ja ren van de hand gewezen, daarbij tevens in aanmerking nemende, dat de jeugd in het algemeen over ruime bestedingsmiddelen beschikt, zoals recente onderzoeken van marketingbureaus hadden uitgewezen. Het protesteerde in dit verband bij een grote jeugdinstelling, tegen een ongemotiveerde publikatie in Trouw, waarin onder de kop „Goedkoper naar de film" bepaalde il lusies werden gewekt. De prijsvraag „Win een film", welke in samenwerking met „Het Parool" sedert augustus 1966 in gewijzigde vorm onder de naam „Win 13x een film" week in week uit verscheen, trok ook in 1968 voortdu rend ruime belangstelling van de lezers, het geen de 400 a 500 inzendingen per week voldoende aantoonden. Het bestuur bereidde de heer J. J. de Bruin van Smit's Reclame- Advies- en Servicebu reau N.V., die sedert de oorlog op zeer con sciëntieuze manier de verschijning van de wekelijkse kaderannonce had verzorgd, in verband met zijn pensionering, op 23 fe bruari een ontvangst, die ook toegankelijk was voor de leden der afdeling. Aan de heer De Bruin werd na een speech van de voorzitter namens het bestuur een geschenk overhandigd. Ook de leden boden de heer De Bruin attenties aan. Aan de inspecteur van de Gemeentebelas tingen, de heer P. C. Eijgenhuijsen, zond het bestuur een attentie, ter gelegenheid van zijn veertig jarig ambtsjubileum. Evenals in vorige jaren beval het bestuur bij de leden de vertoning van een propaganda- plaat of filmpje aan in combinatie met een collecte voor het Nederlandsche Roode Kruis, te houden bij de in- en uitgangen van de bioscopen in de week van 10 tot 16 ok tober. De geheel gerestaureerde en opnieuw mo dern en comfortabel ingerichte Cineac aan de Reguliersbreestraat werd op 3 juli her opend. Bij deze gelegenheid zond het be stuur een bloemstuk en gaf acte de pré- sence tijdens de receptie, welke in de mid daguren werd gehouden. Het Odeon Theater te Amsterdam van de N.V. Film Maatschappij Pacific werd met ingang van 31 oktober gesloten. Door een noodlottig ongeval verloor de heer J. van Leeuwen, adjunct-directeur en perschef van de Maatschappij Tuschinski en de met haar gelieerde filmverhuurkantoren, het leven. Zijn uitvaart geschiedde onder overweldigende belangstelling van bedrijfs- genoten uit stad en land, vrienden en rela ties uit bioscoop-, theater- en perskringen. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. De Afdeling Amsterdam, althans de in deze stad gevestigde bioscoopondernemers, gaan onder de nieuwe Bondsconstellatie in een nieuwe afdeling, waarin verenigd zijn de be- drijfsgenoten die bioscopen exploiteren in de drie grote steden uit de randstad Hol land, een nieuw organisatorisch leven tege moet. De samensmelting van deze drie ste delijke afdelingen was van praktische bete kenis, aangezien vele leden bioscopen exploiteren in meer dan een dezer steden en derhalve per afdeling herhaaldelijk ge confronteerd werden met gelijksoortige pro blemen. Wat de specifiek plaatselijke aan gelegenheden aangaat zullen de leden der Afdeling A allicht in staat zijn die zelf binnen dit verband te regelen. Voor het overige hopen zij in de nieuwe constellatie van de Bond op effectievere wijze dan voor heen te kunnen medewerken aan het orga nisatorische leven en het dienen van de belangen der bedrijfsgenoten. W. Hulshoff Pol, secretaris Ter afsluiting van de activiteiten onzer in middels opgeheven, en in het grotere ver band van de Afdeling A der Bedrijfsafde ling Bioscoopexploitanten van onze op nieu we leest geschoeide Nederlandse Bioscoop bond opgegane plaatselijke exploitanten-af deling wordt hierbij voldaan aan de plicht tot het uitbrengen van het laatste jaarver slag. In 1968 kwam onze afdeling slechts eenmaal in vergadering bijeen, en wel in de op 7 maart gehouden jaarvergadering. Na goed keuring van de door de secretaris en de pen ningmeester opgemaakte jaarstukken en na voorzieningen in de jaarlijkse benoemingen, wijdde de vergadering zich in hoofdzaak aan de behandeling van de Hoofdbestuurs- voorstellen tot wijziging der Statuten en tot vaststelling van het Algemeen Bondsregle ment evenals van de reglementen der Be drijfsafdelingen Bioscoopexploitanten, Film verhuurders en Filmfabrikanten en -produ centen; na kennisneming van enige wijzi gingen en amendementen kon de vergade ring zich hiermede volledig verenigen. De op 17 juni 1968 door de Jaarlijkse Al gemene Ledenvergadering van de Neder landse Bioscoopbond overeenkomstig deze hoofdbestuursvoorstellen genomen besluiten hielden de opheffing onzer afdeling in. Dat de in Rotterdam gevestigde bondsleden voortaan als leden van hun afdeling A be-

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 72