Afdeling Het Oosten Afdeling Het Westen Afdeling Het Centrum Het verslagjaar 1968, hetwelk liep van 1 ja nuari tot 1 oktober, bood weinig aktiviteiten om te vermelden. Het jaar stond in het te ken van de vernieuwing van onze bedrijfs organisatie. Op 28 februari 1968 vond de jaarlijkse algemene ledenvergadering plaats, waarbij een redelijk aantal leden van onze afdeling aanwezig was. In deze vergade ring werden de stukken behandeld voor de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van de bond. Daar de wijziging der statuten van onze or ganisatie in onze afdeling werd aanvaard, werd besloten het komde jaar geen verdere vergaderingen te beleggen tenzij het belang van de leden dit wel eiste. In het bestuur hadden zitting: J. Nijland, voorzitter; R. Nassette, vice-voor- zitter; H. Miedema, secretaris; J. Thedinga, penningmeester; J. H. H. van der Mars In de Afdelingsraad hadden voor onze af deling zitting de heren Nijland, Miedema en Thedinga. In de Ledenraad was onze afdeling vertegen woordigd door de heer H. Miedema. H. Miedema, secretaris. In het afgelopen verslagjaar, is de afdeling het Westen, na de laatste jaarvergadering niet meer bijeen geweest. De opkomst bij onze afdeling was de laatste jaren zo ge ring, dat vergaderen geen zin meer had. Ook voor de nieuwe constellatie van de Bond, konden onze leden kennelijk niet warmlopen, getuige de opkomst. Het bestuur spreekt de hoop uit dat de nieuwe bestuursvorm van de Bond er toe zal bijdragen, dat er voor de kleine provin ciale exploitanten meer begrip zal ontstaan voor de moeilijkheden waarin zij verkeren. Het bestuur wenst alle leden van de voor malige afdeling het Westen een goede ge zondheid en een voorspoedige toekomst. Te vens dankt het bestuur alle leden voor het in de loop der jaren gestelde vertrouwen. H. W. M. Janssen, secretaris Ter completering van het historisch over zicht van de voormalige Afdeling Het Cen trum brengen wij bij deze alsnog verslag uit over de werkzaamheden dezer Afdeling in het laatste kalenderjaar van haar bestaan tot 1 oktober, toen zij automatisch werd op geheven door het op die datum in werking treden van de nieuwe Statuten, Algemeen Bondsreglement en het Reglement der Be drijfsafdeling Bioscoopexploitanten. STUDIE De activiteit van de Afdeling Het Centrum was in haar laatste bestaansperiode hoofd zakelijk gericht op de bestudering en behan deling van de voorstellen van het Hoofdbe stuur tot vernieuwing van de Bondsopbouw, welke voorstellen waren neergelegd in een aantal ontwerpen, die in de jaarvergadering der afdeling op 14 februari 1968 aan de orde kwamen. Deze ontwerpen met toelich ting van het Hoofdbestuur vormden teza men een indrukwekkend stuk arbeid, op korte termijn verricht, waarvoor in de le denvergadering veel waardering bleek te be staan. Uit de uitvoerige bespreking der stukken waaraan werd deelgenomen door de als gast aanwezige waarnemend Bondsvoorzit ter, de heer J. G. J. Bosman, die vele vra gen beantwoordde en tal van besproken ar tikelen toelichtte bleek, dat vele leden der afdeling zich grondig en met grote in teresse in de ontworpen Bondsconstructie hadden verdiept. VOORSTELLEN Duidelijk kwam naar voren, dat niemand principiële bezwaren had tegen de voorge stelde totale verandering van de Bonds structuur. De geanimeerde discussies leid den ertoe, dat de Afdeling Het Centrum een zestiental redactiewijzigingen aanbeval, res pectievelijk enkele amenderingen voorstelde of amendementen van de Afdelingsraad on dersteunde, die voor een groot deel werden overgenomen. In de jaarvergadering werden voorts goed gekeurd de financiële jaarstukken en het jaarverslag over 1967. De periodiek aftre dende bestuursleden de heren A. F. Wolff (voorzitter) en S. Spanjaart werden bij en kele candidaatstelling herkozen. Laatstge noemde werd eveneens herbenoemd als lid van de Afdelingsraad. De vergadering wijdde voorts aandacht aan verschillende bedrijfsproblemen, waaronder de B.T.W. en de te verwachten afschaffing der vermakelijkheidsbelasting. DANKWOORD De heer A. F. Wolff, die al sedert het voor jaar 1950 op de hem eigen voortvarende wijze onze afdeling leidde, sloot op 14 f e-

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 74