Bestuur was samengesteld uit de heren W. F. Dubbeldeman, Voorzitter; E. F. W. Trijssenaar, Penningmeester; L. Claassen, Sekretaris; J. J. Arens, O. P. Besseling, F. van der Heyden, H. P. J. van der Hilst, D. Meenhorst en E. J. Weier. Als korrektoren traden ook dit jaar op de heren P. H. A. Lankester, J. H. van Peur- sem en Th. Wertwijn, verbonden aan de E.T.S. te Amsterdam, terwijl het praktijk gedeelte, waaronder de brandbeveiligings voorschriften werd verzorgd door de Se kretaris. SCHRIFTELIJKE KURSUSSEN In september van het verslagjaar begon een nieuwe kursus met 16 deelnemers, waar onder 5 die uitsluitend aan het eerste ge leidt voor het examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat. Dit aantal was per eind december gestegen tot 22, waaronder 6 kandidaten voor genoemd certificaat. Na het afvallen van deze laatste kandidaten restten per het einde van het verslagjaar nog 13 kursisten. In januari 1968 startte een volgende kursus met 10 deelnemers, waarvan 5 voor het examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat. Per het einde van het verslagjaar was dit aantal gestegen tot 19, waaronder 9 kandidaten voor het certificaat. Er liepen nog 4 oudere kursussen, waarvan er 2 in 1968 zijn voltooid. Het maximum aantal kursisten bedroeg in januari 1968 73 (80) en aan het einde van het verslag jaar 49 (47). In het algemeen kan worden gesteld, dat het aantal kursisten de laatste jaren tamelijk stabiel is en ongeveer gelijke tred houdt met de aanwas van operateurs, zijnde dus een normale ontwikkeling. GELUIDSBANDEN Bij het onderricht in de vakken Lichttech- niek en Elektrotechniek werd ook ditmaal gebruik gemaakt van geluidsbandjes, ten einde de theoretische gedeelten, die voor vele kursisten moeilijkheden opleveren, na der mondeling te kunnen toelichten. Gezien de vele aanvragen voor deze bandjes, kan worden gesteld dat daarmede in een be hoefte wordt voorzien. Tegen het einde van het verslagjaar is op voorstel van de heer Lankester begonnen met een uitbreiding van het aantal bandjes inzake het onder werp Lichttechniek, teneinde de verschillen de theoretische hoofdstukken afzonderlijk te kunnen toelichten. Tot dan toe was 1 bandje met een speelduur van ongeveer 20 minuten beschikbaar, waarin het daarvoor in aanmerking komende deel van de leer stof in zijn geheel werd besproken. EXAMENS Op 11 en 12 juni is in Amsterdam het schriftelijke examen afgenomen, waarna de mondelinge examens plaats vonden op 20 augustus te Amsterdam. Op laatstgenoem de datum werd eveneens het examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat ge houden. Er zijn voorts 4 tussentijdse examens af genomen, te weten 3 in Den Haag en 1 in Groningen, waarbij in totaal 9 kandidaten (15) zijn geëxamineerd. Van deze kandi daten slaagden er 6 (12) en zijn er 3 voor 1 of beide vakken afgewezen. Het aantal kandidaten voor de jaarlijkse examens was iets hoger dan in 1967, te weten 71 tegen 62. Met inbegrip van de tussentijdse examens bedroegen de totalen 80 tegen 77. Voor het examen ter verkrij ging van het diploma A of B bedroeg het aantal kandidaten 47 (41) en voor het examen ter verkrijging van het Practijk Cer tificaat 24 (21). De examenresultaten waren minder gun stig dan in het voorafgaande jaar, zonder dat daarvoor een bepaalde oorzaak valt aan te wijzen. Uit het hieronder opgenomen overzicht blijkt duidelijk, dat het aantal af wijzingen na het schriftelijk examen bedui dend hoger was dan in 1967. GESPECIFICEERD OVERZICHT Het gespecificeerde overzicht van de to tale examenuitslagen geeft een analoog beeld, waarbij een sterke inzinking in het vak Elektrotechniek opvalt. Het niveau van de examenopgaven was vrijwel gelijk aan dat van 1967, zodat het grote verschil, naar de mening van de examenkommissie, gezocht moet worden in de kwaliteit van de kandidaten, dat wil zeggen in een duidelijk tekort aan voorbereiding. Voor de overige vakken waren de verschillen minder signi- fikant, hetgeen niet wegneemt dat de uitsla gen voor de praktische vakken teleurstel lend genoemd moeten worden.

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 76