Inhoud Aan alle betrokkenen, waaronder de direk- ties van de Amsterdamse bioscopen City, Leidsepleintheater en Alhambra, respektie- velijk die van het Bondsbureau, zij op deze plaats nogmaals dank gebracht voor hun medewerking. DISPENSATIEBELEID Er zijn in 1967/1968 niet meer dan 6 dis pensaties verleend tegen 9 in de vooraf gaande periode. Er was daarbij steeds spra ke van een tijdelijke bevoegdheid voor het vervullen van de funktie van tweede opera teur. HANDBOEK De Redaktiekommissie voor het Handboek kwam op 6 december 1967 in vergadering bijeen, teneinde inleidende besprekingen te houden over een toekomstige aanvulling van het Handboek met betrekking tot 70 mm projektie en eventueel de automatise ring van kabine-installaties. Er werden de nodige afspraken gemaakt omtrent de voor bereiding van de tekst, maar door allerlei omstandigheden is het niet gelukt om gedu rende het verslagjaar nog een tweede bij eenkomst te doen plaats vinden. VOORUITZICHTEN Op basis van de ervaringen van de afge lopen jaren kan slechts worden gekonsta- teerd, dat bij de opleiding zowel als bij de examens sprake is van een bepaalde stabili satie, met dien verstande dat het jaarlijkse aantal kursisten respectievelijk examinandi tamelijk konstant is te noemen. Het ziet er niet naar uit. dat in dit opzicht in de naaste toekomst belangrijke verande ringen zullen optreden. De reeds enige jaren geleden uitgesproken prognose dat op den duur het aantal kur sisten tot gemiddeld 50 per jaar zou terug lopen en dat het aantal examenkandidaten daarmede gelijke tred zou houden, is juist gebleken. L. Claassen, Sekretaris Ter inleiding3 Het Lastenvraagstuk5 Bioscoopbezoek10 Filminvoer10 Nederlandse Filmproductie 12 Het Productiefonds voor Nederlandse Films14 Internationale contacten17 Sociale aangelegenheden20 Bedrijfspensioenfonds21 Technische Commissie22 Arbitrage23 Commissie van Geschillen23 Raad van Beroep23 Gemengde Commissie van Geschillen24 Gemengde Raad van Beroep24 Nieuwe Zaken en Bedrijfsregister25 Werkzaamheden Commissie Nieuwe Zaken27 Commissie Beroep Nieuwe Zaken28 Beslissingen Hoofdbestuur29 Het aantal zaken en leden30 Hoofdbestuursarbeid31 Herstructurering31 Jubileumviering36 Belasting Toegevoegde Waarde40 Toepassing en uitvoering van reglementen en besluiten 42

Jaarverslagen | 1968 | | pagina 78