Nederlandse filmproduktie Opname uit de Nederlandse avondvullende animatie-film „Onkruidzaaiers in Fabeltjesland" van M. M. Chanowski Productions N. V. Er zijn gedurende het verslagjaar 3 nieuwe Nederlandse hoofdfilms uitgebracht te gen 6 in 1969. Het betrof hier de films „Allemaal naar bed" van Cupido Films, „Onkruidzaaiers in Fabeltjesland" van M. M. Chanowski Productions N.V. en „Rubia's Jungle" van Scorpio Films N.V., die respectievelijk op 28 mei, 25 juni en 3 december in première gingen. Tevens ging op 17 december in Studio K te Am sterdam in première de 16 mm-film „Fantasy in Fiction", gemaakt door de amateur filmer Jan Dorresteijn te Alkmaar, die men door deze vertoning een kans wilde geven. Er is gedurende het verslagjaar gewerkt aan de voorbereiding, respectievelijk de produktie van 9 andere films. Van dit aantal was de film „Delfts Blauw" van Scor pio Films N.V. per het einde van het verslagjaar vrijwel gereed. Van de film „Da niël", Stichting Filmproductie Caleidoscoop, waren de opnamen vrijwel voltooid, maar de verdere afwerking van deze film vond in 1970 niet meer plaats. De ove rige 7 films verkeerden per het einde van het verslagjaar in een minder ver gevor derd stadium. Bij Rex Film in Schinnen waren per het einde van het verslagjaar 2 jeugdfilms vrijwel gereed. Per 31 december waren 2 nieuwe films in produktie, respectievelijk voorbereiding. In de sector van de korte films zijn door leden van de Bedrijfsafdeling Filmproduk tie, alsmede door een of meer van de 11 bedrijven die voor produktiewerkzaamhe-

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 13