het door de Exploitantenraad aangevoerde argument besloot het Hoofdbestuur het amendement van een gunstig pre-advies te voorzien. Voorts bleek de Exploitantenraad de voorkeur te geven aan de vaststelling van een eenheidsprijs per gemeente voor alle daarin gevestigde bioscopen. De Exploi- Er was heel wat „techniek" voor nodig om de mede door de Bedrijfsafdeling Film- produktie georganiseerde voorlichtingsfilmdag in Dronten (30 oktober) mogelijk te maken. tantenraad vond een dergelijke prijsvaststelling tegenover de bejaarden gemakkelij ker te hanteren. De uniforme prijs per gemeente zou elk jaar moeten worden be paald door het bestedingsgemiddelde per bezoeker over het voorafgaande jaar te halveren. Daarbij zou afronding plaatsvinden op bedragen deelbaar door 25 cent. Het Hoofdbestuur stelde zich op het standpunt, dat een prijs per gemeente in de lokale publiciteit mogelijk het voordeel zou hebben van de uniformiteit, doch dat in de algemene publiciteit een prijsvaststelling volgens de door het Hoofdbestuur ontwikkelde methode beter te gebruiken zou zijn. Bij deze methode zou het boven dien voor iedereen duidelijk zijn, dat hierin een zeer belangrijke korting ligt opge sloten. Ook was het Hoofdbestuur van oordeel, dat een reductieprijs gekoppeld aan het prijsniveau per voorstelling een meer reële basis van prijsbepaling vormt dan een eenheidsprijs die alle theaters en alle voorstellingen over een kam scheert. Het Hoofdbestuur besloot derhalve de aanneming van het amendement te ont raden. In de op 21 december gehouden buitengewone vergadering van de Bondsraad werd het voorstel van het Hoofdbestuur aangenomen, zulks met inachtneming van het amendement ten aanzien waarvan het Hoofdbestuur gunstig had geadviseerd. In de vooroorlogse jaren waren door de algemene ledenvergadering van de Bond vastgesteld een Minimum-Prijzenreglement en een Prijsbeschermingsreglement. De behoefte aan reglementering op het gebied van de entreeprijzen was destijds ont-

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 37