De opbrengst van de Kerstcollecte aan het einde van het verslagjaar bedroeg, be houdens nog aan te brengen kleine correcties, 275.000,tegen 287.000,in 1969. Het bioscooppubliek heeft daarmede wederom zijn sympathie getoond voor het werk ten behoeve van het minder-valide kind, dat door het Bio-Revalidatie- centrum te Arnhem met de daaraan verbonden mytylschool wordt verricht. Het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord was einde 1970 samengesteld uit de heren M. Gerschtanowitz, voorzitter, J. G. J. Bosman, vice-voorzitter, A. F. Wolff, secretaris, P. Nassette, penningmeester, C. J. Blad, gedelegeerde, S. Barn- stijn, C. van Liere, Joh. Miedema, W. K. G. van Royen, J. Santé Thedinga, W. G. Veldhuizen en C. van Willigen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer M. J. W. Peters te Venlo, werd in het verslagjaar niet meer voorzien. REGLEMENT OP HET NAAMREGISTER Het aantal ter inschrijving in het register aangeboden filmtitels daalde opnieuw en wel van 416 in 1969 naar 359 in het jaar 1970. Daaronder bevonden zich 59 naamsveranderingen, weshalve geconcludeerd kan worden, dat er voor driehon derd films een titel werd gedeponeerd. Een filmverhuurder deed een beroep op het Hoofdbestuur om de inschrijving te weigeren van een filmnaam die zijns inziens een verwarring scheppende overeen komst vertoonde met een reeds ingeschreven titel. Het Hoofdbestuur achtte onvol doende termen aanwezig om de nieuwe filmnaam te weigeren, doch aan zijn besluit tot inschrijving verbond het wel de voorwaarde, dat in alle aankondigingen bij de Nederlandse filmnaam ook de sterk afwijkende buitenlandse titel duidelijk zou worden vermeld. Andere bezwaren tegen nieuwe filmnamen konden door intermediair van het Bondsbureau worden opgelost. COMMISSIE VOOR NIET-COMMERCIËLE RECLAME De samenstelling der Commissie moest door het aftreden van twee leden worden gewijzigd. Zij bestond uit de heren G. van den Brink, G. A. K. Eerdmans, N. F. van Ewijk en B. W. G. van Royen. In plaats van wijlen de heer R. Meyer werd de heer C. S. Roem benoemd als toegevoegd lid voor de beoordeling van zogenaamde sponsored films. Er werden geen aanvragen tot verwerving van vertoningsprijsreducties ingediend. LIJST VAN GEEN BEZWAAR Het aantal aanvragen betreffende de Lijst van Geen Bezwaar bedroeg dit jaar 745 tegen 883 in 1969. Hierbij zijn inbegrepen 49 (1969: 62) aanvragen voor televisie-uitzendingen. In 165 gevallen (76 in 1969) werd de plaatsing gewei gerd. Bij deze aantallen zijn niet inbegrepen de leveranties via de Stichting Neder lands Filminstituut. De levering van films ten behoeve van leger, marine en lucht macht geschiedde op de gebruikelijke wijze krachtens de met het Centraal Film- bureau der Krijgsmacht getroffen regeling. Einde 1970 waren 11 filmproducenten door het Hoofdbestuur op de Lijst van Geen Bezwaar geplaatst, zulks conform het advies van het Bestuur der Bedrijfsafdeling Filmproduktie. Deze plaatsingen ge schiedden voor een tijdvak van een jaar, ongeacht de mogelijkheid van prolongatie.

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 53