Bondsraad De Bondsraad, die ingevolge artikel 11 van de Statuten de functie van algemene ledenvergadering vervult, heeft in het afgelopen jaar drie vergaderingen gehouden. De jaarlijkse vergadering vond plaats op 23 juni, waarbij de Voorzitter, de heer J. G. J. Bosman, in zijn openingsrede verschillende interessante gebeurtenissen van het afgelopen jaar heeft gereleveerd en een overzicht heeft gegeven van de stand van de belangrijkste problemen, waarbij het film- en bioscoopbedrijf nauw betrok ken is. Het jaarverslag over 1969 werd goedgekeurd, evenals de financiële stuk ken. De contributie werd overeenkomstig het voorstel van het Hoofdbestuur vast gesteld. Aangenomen werd het voorstel van het Hoofdbestuur om onder zekere voorwaarden een bedrag van 200.000,beschikbaar te stellen ten behoeve van het Productiefonds voor Nederlandse Films en voorschotten te geven ten behoeve van hetzelfde fonds tot een bedrag van maximaal 300.000,op basis van ga rantiecontracten met bioscoopexploitanten. Het Hoofdbestuur werd gemachtigd de kosten van een met de N.V. Algemene Transport- en Expeditieonderneming Van Gend Loos af te sluiten overeenkomst voor het vervoer van filmmateriaal om te slaan over de leden bioscoop-exploitanten en de leden-filmverhuurders. Ook werd goedgekeurd het voorstel van het Hoofdbestuur om een daarop betrekking heb bende wijziging in artikel 23 der Bondsvoorwaarden aan te brengen. Het voorstel In de vergadering van de Bondsraad d.d. 23 juni legde de heer J. G. J. Bosman (rechts) zijn functie van Bondsdirecteur neer en werd de heer J. Th. van Taalingen (links) als zijn opvolger benoemd.

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 55