de Bond Mercurius, vergaderd en tegen het einde van het jaar was men het over de secundaire arbeidsvoorwaarden, alsmede over de functie-omschrijvingen vrijwel eens geworden. Het ligt in de lijn der verwach tingen dat het werk in 1971 afgerond zal worden. Voorts werd de Commissie Toekomstplan ning geïnstalleerd, bestaande uit: de heren C. Bouwhuis, M. M. Chanowski, G. F. de Clerck, H. W. Groot en W. G. Sips. Deze commissie kreeg tot taak een studie t2 ma ken van de toekomstige ontwikkelingsmo gelijkheden in het filmproduktiebedrijf, waarbij een onderscheid gemaakt zou moe ten worden tussen de commerciële en tech nische ontwikkelingen. De commissie be legde op 29 mei een bijeenkomst met de leden, welke bijeenkomst zeer druk werd bezocht. Zij stelde bij die gelegenheid de rentabiliteit van het produktiebedrijf aan de orde, legde de nadruk op de wenselijk heid van een grotere mate van onderlinge samenwerking, onder andere op het gebied van het aanwezige of nog aan te schaffen technische arsenaal en besteedde aandacht aan de cassette-ontwikkeling. Het viel niet te verwachten dat in een dusdanige gecom- piceerde materie onmiddellijk concrete voorstellen of zelfs plannen tevoorschijn zouden komen en er werd dan ook voorlo pig afgesproken om allereerst te proberen economische gegevens over de bedrijfstak te verzamelen en om vervolgens de samen werkingsmogelijkheden op technisch gebied in eerste instantie nader onder de loep te nemen. De reeds eerder genoemde omzet- enquête was gedurende het verslagjaar een tastbaar resultaat van deze besprekingen en over de andere onderwerpen worden de studies voortgezet. Het Bestuur had voorts een aantal gesprek ken met Mr. H. P. M. Strijers, die was aan gezocht om zich als P.R.-deskundige even tueel te gaan bezighouden met redactionele publiciteit ten gunste van de Afdeling. Hij leverde over deze kwestie een aantal sug gesties, hetgeen echter in de praktijk niet tot het gewenste resultaat leidde. Een later plan om bedrijfsgegevens door middel van een extern bulletin onder de aandacht van publiciteitsmedia te brengen, moest met het oog op de daaraan verbonden kosten voorlopig worden losgelaten. Tegen het einde van het verslagjaar werd besloten om deze weliswaar interessante kwestie met het oog op andere zaken die voorrang moesten genieten, vooralsnog te laten rusten. Naar aanleiding van de jaarlijkse inzending van films ten behoeve van het internatio nale industriële filmfestival, dat dit jaar in Florence is gehouden, zijn op 18 september de 12 geselecteerde films in een presentatie voor genodigden vertoond en wel in de bio scoop Studio 2000 te 's-Gravenhage. He laas was het bezoek teleurstellend, mede als gevolg van het feit dat juist in die pe riode de bekende 400,kwestie vele functionarissen aan hun bedrijf gebonden hield. Niettemin bestaat het plan om een presentatie als de onderhavige in 1971 te herhalen en dan zo mogelijk te combineren met de jaarlijkse selectiewerkzaamheden. Overigens was genoemd internationaal fes tival voor ons land bijzonder succesvol. Op het totaal van 116 ingezonden films uit de gehele wereld, kreeg de Nederlandse in zending niet minder dan 4 prijzen, waar onder een eerste prijs voor de film „Mond voor mammoets" van Mundofilm. De voorlichtingsfilmdag, die in samenwer king met de Voorlichtings Sociëteit Am sterdam oorspronkelijk in het voorjaar was geprogrammeerd, werd verschoven naar het najaar en vond tenslotte plaats op 30 okto ber in Dronten. Deze gecompliceerde ma nifestatie had een zeer goed verloop en ondervond van de zijde van het bedrijfs leven grote belangstelling. Helaas kon de instructiefilm, die voor dit doel met hulp van het Afdelingsfonds door Joop Gee- sink's Filmprodukties in samenwerking met de N.V. Cinecentrum en de N.V. Carillon Films was geproduceerd, door een technische storing slechts voor een deel worden vertoond. Er zal nog nader moeten worden overwogen in hoeverre in de toe komst van deze film gebruik kan worden gemaakt. Gezien het succes van de mani festatie is er aanleiding om een evenement als het onderhavige periodiek te herhalen. De manifestatie met stedenfilms, waarvan reeds in 1969 sprake was, werd verder voor bereid. Er is een grote hceveelhdd docu mentatiemateriaal verzameld, terwijl onder andere contact werd gezocht met de Ver eniging van Gemeentelijke Voorlichtings functionarissen voor een nadere uitwerking van het plan. Deze vereniging bleek merk waardigerwijs tenslotte niet bereid om eni gerlei medewerking te verlenen. Met het oog op de verschillende reeds in 1970 ge plande evenementen is mede als gevolg hiervan besloten om deze manifestatie te verschuiven naar 1971, teneinde haar zo mogelijk te kunnen combineren met de Filmweek Arnhem die in dat jaar zal plaatsvinden. De commissie belast met het ontwerpen van voorstellen tot herziening van het R.V.D.-filmopdrachtcontract, kwam in 1970 enige malen bijeen en kon tegen het

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 72