INTERNATIONALE CONTACTEN Over de vergaderingen van de Internatio nale Producenten Federatie zijn in het ver slag van de Nederlandse Bioscoopbond de nodige gegevens opgenomen, zodat wij daarnaar op deze plaats mogen verwijzen. DE PRODUKTIE Gedurende het verslagjaar zijn slechts 3 Nederlandse hoofdfilms uitgebracht tegen 6 in 1969. Het betrof de films „Onkruid zaaiers in Fabeltjesland" van M. M. Cha- nowski Productions N.V., welke film rede lijk goede resultaten opleverde; „Rubia's Jungle" van Scorpio Films N.V., die pas tegen het einde van het jaar in première kwam en de film „Allemaal naar bed", ge maakt door een niet-lid, Cupido Films. Gedurende het verslagjaar werd gewerkt aan de voorbereiding, respectievelijk de produktie van niet minder dan 9 andere films. Daarvan was de film „Delfts Blauw" van Scorpio Films N.V. per het einde van het verslagjaar vrijwel gereed. Door de Stichting Filmproductie Caleidoscoop werd begonnen met de produktie van de film „Daniël", maar toen de opnamen vrijwel waren voltooid, moesten de verdere afwer king om productionele redenen worden stop gezet. Impulse Film Holland N.V. startte met de produktie van de film „Mia", maar ook hier moesten wegens financiële en an dere problemen de produktiewerkzaamheden worden stilgelegd. Van de overige produk- ties kunnen worden genoemd de film „Mi- ra", een Nederlands/Belgische co-produktie van Fons Rademakers, de film „Wat zien ik" van Rob Houwer Film Holland N.V., „Parallellen in het gedrag van mens en dier" van Bert Haanstra, alsmede produk- ties van Nicolai van der Heyde, Herman van der Horst en George Sluizer. Al deze films verkeerden per het einde van het ver slagjaar in verschillende stadia van uitvoe ring, respectievelijk voorbereiding. Bij Rex Film in Schinnen kwamen in 1970 twee jeugdfilms vrijwel gereed en waren 2 nieuwe films in produktie, respectievelijk voorbereiding. Zoals reeds eerder is opgemerkt, waren de activiteiten op het gebied van de korte films kwantitatief geringer dan in 1969, hetgeen blijkt uit het hieronder opgenomen over zicht, waarin de cijfers van 1969 tussen haakjes zijn geplaatst. DE NEDERLANDSE F1LMPRODUKTIE IN 1970 Categorie Gereed Hoofdfilms 3 6) Jeugdfilms 2 2) Korte speelfilms 3 5) Documentaires en opdrachtfilms 57 82) Reclamefilms 17 17) Televisiefilms 372 (381) Televisiecommercials 742 (895) Nederlandse journaals 52 52) Wereldnieuws 52 52) Ter nadere toelichting diene dat in het grote aantal televisiefilms 243 afleveringen zijn opgenomen van de bekende series De Woefs en de Lamaars, alsmede de Fabel tjeskrant. De honderden journaalopnamen die Telefilm (waarin samenwerken de N.V. Multifilm en de N.V. Interfilm) vervaardigt voor het televisienieuws zijn niet in de ge tallen verwerkt. In het aantal van 57 docu mentaires en opdrachtfilms zijn 15 opdrach ten begrepen, afkomstig uit de overheids sector. De produktie van korte films, gesubsidieerd door het Ministerie van C.R.M, leverde in 1970 wederom circa 20 films op, waarvan er slechts 5 door of met hulp van Bonds- leden zijn geproduceerd. Zes films uit de produktie van 1970 kwamen via filmver huurkantoren in bioscooproulatie en van de overige films ging er een aantal naar de televisie. Van genoemd Ministerie is voorts verno men dat met 127 korte en 4 lange films is deelgenomen aan 51 internationale filmfes tivals, waarbij in totaal 15 prijzen of eer volle vermeldingen zijn verworven. Ook op andere festivals zijn dit jaar weer prijzen behaald, maar detailgegevens staan ons ook dit maal in onvoldoende mate ter beschik king. HET LEDENTAL Het aantal leden-producenten daalde met 2 doordat Cineproductie N.V. tot het lid maatschap werd toegelaten, terwijl Kappa Film Productie, Cefima N.V. en Titra Film Laboratorium N.V. van het lidmaat schap vervallen zijn verklaard. Het aantal filmlaboratoria en -studio's bleef ongewij zigd gehandhaafd op 12. Wel is een gesprek gevoerd met vertegenwoordigers van het Kleurenlaboratorium Proca over de moge lijkheden ter verkrijging van het lidmaat schap, maar dit heeft in 1970 niet geleid tot een aanvrage bij de Commissie Nieuwe Za ken. In totaal telde de Afdeling aldus per 31 de cember 52 leden.

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 74