gelijke regeling was urgent geworden we gens de beperkende maatregelen die de Ne derlandse Spoorwegen hadden getroffen op het terrein van het expresgoedvervoer. De ledenvergadering stemde met het denkbeeld van het Hoofdbestuur in. Een collectieve transportvoorziening is op 1 juli van het verslagjaar aangevangen. Er werd in de jaarvergadering uitvoerig van gedachten gewisseld omtrent het door het Hoofdbestuur ontwikkelde plan om voor personen van 65 jaar en ouder een reduc tieregeling voor bioscoopbezoek in het leven te roepen. Een desbetreffend voorontwerp was in eerste instantie aan de Exploitanten- raad voorgelegd. De vergadering kan zich met een gereglemen'eerde vorm van reduc tieverlening ten behoeve van 65-plussers verenigen, zij het, dat zij omtrent het sy steem van prijsvaststelling de voorkeur gaf aan een eenheidsprijs per gemeente boven een koppeling aan het prijsniveau van de goedkoopste rang volgens het voorontwerp van het Hoofdbestuur. In de jaarvergadering kwam nog de vraag aan de orde, of de Haagse en Rotterdamse leden het voorbeeld van Amsterdam zou den moeien volgen ten aanzien van het formaat van de wekelijks verschijnende agenda der plaatselijke bioscopen. In Am sterdam was het advertentieblok 2-kolom groot, in Rotterdam en Den Haag 3-kolom. Mede gelet op de in Amsterdam opgedane ervaringen besloten de Rotterdamse leden op 2-kolom-formaat over te gaan. De Haag se bioscoopexploitanten gaven er de voor keur aan voorlopig bij het oude formaat te blijven. Op 22 juni kwam de afdeling in Amster dam in buitengewone vergadering bijeen ter bespreking van de punten die op de agenda van de jaarlijkse vergadering van de Bonds raad waren geplaatst. Met de jaarstukken van de Bond en de voorstellen van het Hoofdbestuur die op de agenda voorkwa men, ging de ledenvergadering in het alge meen accoord. Er waren echter wel bezwa ren in verband met de omstandigheid, dat het Hoofdbestuur alsnog een voorstel had ingediend inzake de vaststelling van een nieuw Reglement entreeprijzen voor perso nen van 65 jaar en ouder. Dit voorstel was kort voor de vergadering van de Bondsraad aan de agenda toegevoegd. De vergadering van de Afdeling A was van oordeel, dat de afdelingen aldus onvoldoende tijd voor be studering hadden gekregen. Men sprak zich in meerderheid uit voor uitstel van behan deling van het voorstel tot een later in het jaar te houden vergadering van de Bonds raad. Nadat de Exploitantenraad zich in dezelfde zin opstelde, is in de vergadering van de Bondsraad van 23 juni besloten de behandeling van het desbetreffende agenda punt uit te stellen. Op 11 september zijn de leden van de Afdeling A in spoedvergade ring te Amsterdam bijeen gekomen in ver band met publicaties in de pers omtrent het voornemen van een tweetal grote thea terconcerns om reeds op 17 september met een reductieregeling voor bejaarden te star ten. Zij zouden daarbij de bepalingen in acht nemen, die door het Hoofdbestuur in zijn reglementsvoorstel terzake waren neer gelegd. De vergadering betreurde het, dat de betrokken ondernemingen, hangende de behandeling van het Hoofdbestuursvoorstel, mededelingen aan de pers hadden verstrekt. Men was van oordeel, dat hiermede de col lectieve publiciteitscampagne zou worden doorkruist, die van Bondswege zou worden geveerd na aanvaarding door de Bondsraad van het voorstel in kwestie. De betrokken ondernemingen hebben zich bereid ver klaard om zich in dit opzicht voorlopig te onthouden van verdere activiteiten op pu- bliciteitsterrein, er daarbij van uitgaande, dat het reglementsvoorstel binnen afzien bare tijd zcu worden aanvaard. Bij even tuele verwerping van het voorstel beschouw den zij zich echter geheel vrij. De behandeling van het Hoofdbestuursvoor stel tot vaststelling van een nieuw Regle ment entreeprijzen voor personen van 65 jaar en ouder is in de buitengewone leden vergadering, die op 2 november te Amster dam is gehouden, voortgezet. De afdeling bleef bij haar reeds eerder ingenomen standpunt, dat met het beginsel ener reduc tieregeling kon worden ingestemd, doch dat wel de voorkeur moest worden gegeven aan een entreeprijs per gemeente. In dezelfde vergadering heeft de afdeling zich voorts beraden over de vraag, of het Reglement Reclame dient te worden geconti nueerd, herzien of ingetrokken, zulks met het oog op een door de Exploitantenraad terzake aan het Hoofdbestuur uit te bren gen advies. De vergadering bleek voor hand having van het reglement geporteerd te zijn, daarbij in aanmerking nemende, dat het reglement de mogelijkheid van dispen satie biedt. De reeks van vergaderingen van de Afdeling A werd op 23 november te Amsterdam afge sloten met een buitengewone vergadering, die was gewijd aan de agenda voor de op 14 december te houden buitengewone ver gadering van de Bondsraad. Op voorstel van het Bestuur sprak de vergadering zich uit voor een amendering van het Hoofdbe stuursvoorstel tot vaststelling van een gewij-

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 76