Afdeling B gemaakt van de grondige vernieuwing van het Nöggerath Theater te Amsterdam, het Passage Theater te Den Haag en Cineac- Algemeen Dagblad en Luxor Theater te Rotterdam. In het verslagjaar ontvielen de afdeling Mr. R. H. Dijkstra, vele jaren lid van de Raad van Beheer van de N.V. Maatschappij Tuschinski en geaffillieerde ondernemingen, en Th. M. J. Desmet, beherend vennoot van de CV. Desmet's Bioscoopexploitatie, in Amsterdam exploiterende Theater Des met en Ciné D. J. Th. van Taalingen, secretaris INLEIDING Met een gevoel van grote opluchting heb ben de leden van onze afdeling op de grens van de overgang van het oude naar het nieuwe jaar, kennis kunnen nemen van de afkondiging in het Staatsblad van 29 de cember van de wet tot wijziging van de be palingen inzake gemeentelijke en provinci ale belastingen, waardoor de zolang ver beide afschaffing van de vermakelijkheids- belasting op filmvoorstellingen 1 februari 1971 zou ingaan. Hiermede was dankzij de niet aflatende ja renlange strijd van het Hoofdbestuur van de Bond een einde gekomen aan de zo on billijke druk van de belasting op het film en bioscoopbedrijf. Terecht is in de circu laire van het Hoofdbestuur de 29ste decem ber 1970 een voor ons bedrijf historische datum genoemd. Een woord van hulde voor dit college en van dank aan het adres van de gezagsdra gers die deze discriminerende belastinghef fing ongedaan maakten mag in dit over zicht dan ook niet ontbreken. Een tweede lichtpuntje vormden de bezoek en ontvangstcijfers over het afgelopen jaar in vergelijking met de resultaten van de zelfde voorafgaande periode. Het bioscoop bezoek kon zich bijna handhaven. Daar naast gaven de recettes een geringe stijging te zien. Voor onze afdeling in het bijzon der stemt het tot voldoening, dat in 12 van de 17 gemeenten waar onze bioscopen ge vestigd zijn het bezoek toenam met percen tages, variërend van 0,1 tot 7,8 en dat de netto-recette zelfs in 13 gemeenten met per centages variërend van 1,6 tot 16 steeg. Een enkele gemeente sprong er sterk uit met een onverklaarbare teruggang in het bezoek met bijna 15%, hetgeen zeer valt te betreuren. ALGEMEEN In het verslagjaar 1970 werden vijf bestuurs- en vier ledenvergaderingen belegd. Drie bestuursleden waren aan de beurt van af treden en wel de heren Th. J. Crijns, L. van Dommelen en Drs J. Ph. Wolff. Eerst genoemde stelde zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd bij enkele candidaatstelling benoemd de heer F. H. W. Weyschedé, di recteur van de N.V. Verenigde Nederland se Bioscopen te Leeuwarden. De andere aftredende leden werden herbenoemd. Het bestuur bestond na de jaarvergadering der afdeling uit de volgende heren: Drs J. Ph. Wolff, voorzitter; R. Nassette, vice-voor- zitter; L. van Dommelen, penningmeester; L. van Praag en F. H. W. Weyschedé, le den. Het secretariaat werd vervuld door de heer A. H. Pieterse van het Bondsbureau. AFDELINGSVERGADERINGEN De eerste ledenvergadering was de jaarver gadering, die op 25 februari in Restaurant Kobus aan de Poort te Amersfoort werd gehouden. De reglementaire jaarstukken werden behandeld en goedgekeurd. Tevens vond de verkiezing plaats van bestuursle den in de periodieke bestuursvacatures, als omschreven onder het voorgaande hoofd 'Algemeen'. Er werd een uitvoerige gedachtenwisseling gewijd aan de ervaringen met de herstruc turering van de Bond alsmede aan de ge ringe belangstelling van de afdelingsleden voor de ledenvergaderingen. De leden ga ven als hun oordeel te kennen, dat deze belangstelling wellicht zou kunnen worden aangewakkerd als de afdelingsleden meer gelegenheid zouden krijgen mee te denken over de organisatorische- en bedrijfsproble- men. Derhalve werd schriftelijk aan het be stuur van de Exploitantenraad verzocht zo veel mogelijk te bevorderen, dat het Hoofd bestuur de leden intensiever betrekt in het geen te gebeuren staat en wat in het sta dium van studie verkeert. Het bestuur som de daarbij een aantal punten op, waarover de afdelingen tevoren niet geraadpleegd waren. Voorts werd de wens geuit, de com municatie tussen Bond en leden ook in an-

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 78