De drie eerstgenoemde leden hadden te vens zitting in de Exploitantenraad. Secre taris der Afdeling was de heer A. H. Pie- terse van het Bondsbureau. VERGADERINGEN SECTIERAAD De jaarvergadering werd op 11 maart 1970 gehouden in Hotel Figi te Zeist. Het jaar verslag over 1968/1969 werd goedgekeurd, evenals de financiële jaarstukken, waarna de verkiezing van een bestuurslid en een gedelegeerde in de Bondsraad geschiedde, zoals hiervoor omschreven. Voorts werd behandeld een verzoek van de drie secties om de nodige stappen te doen teneinde te geraken tot opheffing van de afzonderlijke secties der Afdeling D, om dat gebleken was, dat zij een noodlijdend bestaan leidden door gebrek aan belang stelling. De opkomst in de sectieraadsver gaderingen daarentegen kon steeds bevre digend worden genoemd. De Sectieraad was van oordeel, dat het Bestuur van een Afdeling D met een gewone ledenvergade ring zou moeten bestaan uit negen perso nen, vanwege het grote aantal leden. Bij de benoeming zou gestreefd moeten wor den naar een zo gespreid mogelijke verte genwoordiging. Deze wensen leidden ertoe, dat via de Ex ploitantenraad bij het Hoofdbestuur werd aangedrongen op een voorstel tot wijziging van het Reglement der Bedrijfsafdeling Bio scoopexploitanten, als hiervoor omschre ven. In de jaarvergadering werd ook naar voren gebracht, dat de filmverhuurders jaarlijks een lijst ontvangen van bioscopen met een jaaropbrengst van minder dan f 100.000 opdat zij kunnen weten van welke zaken zij een maximum filmhuurgarantie mogen vragen per hoofdfilm. Gezien deze infor matie ten bate van de filmverhuurders acht te men het billijk als dan ook de bioscoop ondernemers ingelicht zouden worden over de opbrengstmogelijkheden van de films die zij gaan huren. Deze informatie zou kunnen worden verstrekt door publicatie van de ervaringscijfers per film, verkregen in de key-cities en de grote provinciethea ters, zoals dat ook in het buitenland ge schiedt. Deze wens correspondeerde met het verlangen van de Afdeling B, aangaan de bekendmaking van de opbrengsten per film. Zij werd ter kennis gebracht van de Exploitantenraad met de bedoeling, dat de ze onder de aandacht van het Hoofdbe stuur zouden komen. Voorts is ter sprake gekomen de door een aantal leden geuite wens, dat het kapitaal van de Weerstandskas zou worden benut als fonds voor credietverlening bij de reno vatie van op zichzelf gezonde bioscoopbe drijven, in gevallen dat het moeilijk is de nodige credieten van banken te verkrijgen. Ook deze wens bleek parallel te lopen met eenzelfde verlangen als door de Afdeling B in de Exploitantenraad geuit. Ondernemers van reizende bioscopen maak ten bezwaren kenbaar met betrekking tot de filmhuurtarieven die hun worden bere kend voor filmvertoningen in verenigings verband. Deze tarieven zouden vaak hoger zijn dan die welke voor dezelfde films (op smalfilmformaat) aan verenigingen via rechtstreekse leverantie in rekening wor den gebracht. Ook deze kwestie is onder de aandacht gebracht van de Exploitanten raad. De Secretaris deed verslag van de in de Sociale Commissie gevoerde besprekingen, welke tot principiële overeenstemming (on der voorbehoud van goedkeuring door de afdelingen) hadden geleid ten aanzien van een loonsverhoging van 6% voor het bio scooppersoneel; het voeren van onderhande lingen in oktober over een eventuele aan vullende verbetering van lonen en diplo matoeslagen, indien zulks door stijging van het prijsindexcijfer der gezinsconsumptie met meer dan 3% sedert december 1969, nodig zou zijn, en wel op grond van een in Ie CA.O. op te nemen zogenaamde bij sturingsclausule, alsmede het verstrekken van een nader uit te werken bijdrage aan de vakbonden van ongeveer Va% over de totale loonsom van het CA.O.-perso neel. De Sectieraad stelde zich op het standpunt, dat aan redelijke verbeteringen van lonen en andere arbeidsvoorwaarden, waarbij de normale trend wordt gevolgd, niet valt te ontkomen. Voor deze afdeling oordelende, verklaarde hij zich in aanmerking ne mende de onderhandelingsbekwaamheid van de Bondsvertegenwoordigers in ge noemde commissie met de principiële overeenstemming accoord. De buitengewone Sectieraadsvergadering van 8 juni was gewijd aan de bespreking van de agendapunten voor de jaarvergade ring van de Bondsraad op 23 juni. De Sec tieraad kon zich verenigen met de financië le jaarstukken van de Bond en de voorstel len tot machtiging van het Hoofdbestuur om wederom f 200.000,uit de Weer standskas beschikbaar te stellen voor het

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 86