manent in de gemeente gevestigd is. Men gaf dan ook de voorkeur aan het herstel van de voormalige afstandsbepalingen. Ook deze aangelegenheid werd onder de aan dacht van de Exploitantenraad gebracht. De laatste vergadering van de Sectieraad, tevens de laatste in zijn nog zo korte be staan, werd gehouden op 30 november. Daarin werden behandeld de punten voor de vergadering van de Bondsraad op 14 de cember. Het voorstel tot vaststelling van een gewij zigd Reglement Filmvertoning vond een gunsig onthaal. Wel werd besloten om de Exploitantenraad te verzoeken een amen dement in te dienen op het verbod om per avond meer dan één hoofdfilm te vertonen. Men wenste de mogelijkheid voor leden uit deze afdeling om op zaterdag- en zondag avond in de tweede voorstelling een andere hoofdfilm te vertonen in aanmerking ne mende het beperkte bezoekersarsenaal in kleine plaatsen. Zij vermeld, dat ons verzoek terzake ertoe heeft geleid dat in het reglement een uit zondering is opgenomen voor bioscopen uit onze afdeling om hetzij op zaterdagavond, hetzij op zondagavond twee hoofdfilms in vertoning te brengen, mits deze van een zelfde filmverhuurder worden betrokken. De exceptie kan in speciale gevallen ook worden toegekend aan bioscopen van de Afdeling C. Met het voorstel tot vaststelling van een gewijzigd Reglement Programmering kon de Raad zich zonder discussie verenigen. Bij na vanzelfsprekend was dit ook het geval met het Reglement van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten, welke wijziging inge volge onze wensen voorzag in de opheffing der secties en de samenstelling van een Be stuur van negen personen voor de Afdeling D. Het voorstel tot vaststelling van een Re glement inzake Gereduceerde Entreeprijzen voor Bejaarden, dat eveneens op de agenda van de Bondsraad stond, had in de vorige Sectieraadsvergadering reeds instemming ontmoet. De consequentie was, dat de Raad eveneens accoord ging met het Hoofdbe- stuursvoorstel tot intrekking van de toch al niet meer toegepaste, formeel nog bestaan de prijzenreglementen. Zij voor de goede orde vermeld, dat alle aan de Bondsraad voorgelegde voorstellen wer den aangenomen, zij het dat in sommige re glementen enkele amendementen werden overgenomen. BESTUURSACTIVITEITEN Het Bestuur hield zich voornamelijk bezig met de voorbereiding van de vergaderingen van de Sectieraad. Voorts gaf het acte de présence bij gebeurtenissen met een feeste lijk karakter, zowel als in gevallen van over lijden. SLOTOVERZICHT Evenals in het jaar 1969 werden in onze af deling in de loop van het verslagjaar offi cieel opgeheven 19 permanente bioscopen. Uitgeschreven werd voorts een reizende bio scoop. Per 1 januari 1971 waren bij onze afdeling aangesloten 126 permanente bio scopen en 13 reizende bioscopen. Wij gedenken het overlijden van de heren H. W. A. den Doop, exploitant van de Hol- landia Bioscoop te Kerkrade, F. A. J. Huijs- kes, mede-firmant van het Asta Theater te Groenlo, M. B. J. van der Kop, exploitant van de bioscopen VIOS te Helden-Beringen, Oliveo Born en een reisbioscoop, J. S. van der Meer, mede-firmant van Bioscoop Het Concertgebouw te Druten en commissaris van de N.V. Gofilex te Bilthoven, alsmede A. G. Visser, exploitant van het Flora The ater te Baarn. Het Bestuur besluit het verslag met de con statering, dat de reconstructie van de Bond voor onze afdeling althans het effect heeft opgeleverd, dat de wensen van de leden be ter tot uiting zijn gekomen dan in de oude regionale afdelingen en dat daaraan ook vaak op bevredigende wijze tegemoet is ge komen in Hoofdbestuur en Bondsraad. Het contact met leden uit de grote provin ciesteden ging daarentegen weliswaar ver loren, maar een Bondscongres als in het afgelopen jaar gehouden opende in dit op zicht zelfs betere perspectieven door de aanwezigheid van zovelen in zo grote ver scheidenheid. Het Bestuur hecht aan gere geld houden van zulke congressen veel waarde. A. H. Pieterse, Secretaris

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 88