taaibeeld. Het totaal afgegeven diploma's A is gestegen tot 337 en de diploma's B tot 403. Hierbij moet worden aangetekend, dat slechts een zeer gering aantal van deze ge diplomeerden in het bedrijf is blijven wer ken. Totaaloverzicht a. b. c. Geslaagd met diploma A 2(12) Geslaagd met diploma B 5( 7) Geslaagd zonder diploma voor: 1 vak 4 2 vakken 4 3 vakken 1 9(11) Afgewezen na schriftelijk voor alle opgegeven vakken 1( 3) Afgewezen alle opgegeven vakken 3) Niet verschenen voor alle opgegeven vakken 4( 3) totaal 21 (39) EXAMEN PRAKTIJK CERTIFIKAAT Van de 27 kandidaten slaagden er 12; 7 kandidaten slaagden voor de helft van het examen; 6 kandidaten werden voor beide vakken afgewezen en de resterende 2 kan didaten verschenen niet op het examen. Met inbegrip van een tussentijds examen, waaraan slechts 1 kandidaat deelnam, wer den in 1970 13 Praktijk Certifikaten uitge reikt, tegen 19 in 1969. Er is dus dit jaar 50% van de kandidaten geslaagd tegen 70% in 1959. Het totaal aantal uitgereikte certi fikaten is gestegen tot 450. Ook dit cijfer heeft uitsluitend statistische waarde. BRANDWEEREXAMEN In het kader van het eerder in dit verslag besproken speciale examen in het vak brandbeveiligingsvoorschriften voor hen die niet als operateur werkzaam zijn, meldden zich 6 kandidaten aan, allen bedrijfsleiders van grote stedelijke bioscopen. Het examen werd gecombineerd met het jaarlijkse exa men. Er verschenen tenslotte 4 kandidaten, die allen de verklaring ontvingen dat zij het examen met goed gevolg hadden afgelegd. MEDEWERKING AAN DE EXAMENS In 1970 werd in 2 bioscopen geëxamineerd, alsmede in de cabine van het Bondsbureau. Er waren 15 examinatoren en gecommit teerden bij de examens betrokken, waaron der 7 brandweerdeskundigen. Aan alle be trokkenen, waaronder de directies van de Amsterdamse bioscopen Calypso Theater en City Theater, respectievelijk die van het Bondsbureau, zeggen wij gaarne langs deze weg nogmaals dank voor hun medewer king. DISPENSATIEBELEID Er zijn gedurende het verslagjaar geen dis pensaties aangevraagd, zodat onder dit hoofd niets valt te rapporteren. VOORUITZICHTEN Zoals reeds elders is opgemerkt, was het aantal cursisten bij het begin van het vol gende verslagjaar uitermate gering, zulks in tegenstelling tot hetgeen in het begin van het verslagjaar 1969/1970 het geval was. De vooruitzichten kunnen dan ook slechts som ber worden genoemd en alleen een belang rijke opleving in het bioscoopbezoek zou hierin verbetering kunnen brengen. In hoe verre in het komende jaar de cursus auto matisering van de grond zal komen, is nog een open vraag. L. Claassen, Secretaris

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 91