men bepalingen voldoende ruimte hadden geboden om aan alle programmeringsbe hoeften te voldoen. Onder deze omstandigheden achtte het Hoofdbestuur het juist om het reglement te continueren en wel voor onbepaalde tijd. Een voorstel van deze strekking werd in de op 14 december gehouden buitengewone vergadering van de Bondsraad aangenomen. b. Algemeen Bedrijfsreglement In de praktijk van het vestigingsbeleid deed zich de behoefte gevoelen aan een meer specifieke omschrijving van de normen die bij de behandeling van aanvragen om toestemming tot het gaan exploiteren van nieuwe bedrijven in deze sector door de Commissies Nieuwe Zaken dienen te worden gehanteerd. Met name wordt hier gedoeld op de eisen van kredietwaardigheid, vakbekwaamheid en handelskennis. Teneinde aan de gerezen behoefte tegemoet te komen diende het Hoofdbestuur een desbetreffend voorstel in bij de Bondsraad. De regeling die in het voorstel was vervat, sloot aan bij in andere branches geldende regelingen, met dien verstande, dat een te gedetailleerde omschrijving van de normen, die nodeloos remmend zou werken, werd vermeden. Het Hoofdbestuur maakte van deze gelegenheid tevens gebruik om het reglement in meer algemene zin aan te passen, welke aanpassing mede noodzakelijk was geworden wegens de herstructurering van de Bond en de ontwikkeling van een nieuwe vorm van bedrijf, te weten de autobioscoop. Door de Exploitantenraad werden met betrekking tot het Hoofdbestuursvoorstel enige amendementen ingediend, die door het Hoofdbestuur van een gunstig pre-advies werden voorzien. Het voorstel werd met inachtneming van deze amendementen door de Bondsraad aanvaard in zijn vergadering van 14 december. c. Reglement op de Technische Commissie Mede met het oog op de wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement, waarvan in het voorgaande melding is gemaakt, achtte het Hoofdbestuur het noodzakelijk de status \an de Technische Commissie vast te leggen in een afzonderlijk reglement. Krachtens het voorstel zou de commissie een adviserende taak krijgen op technisch gebied in het algemeen. In het bijzonder zou haar advies moeten worden inge wonnen in samenhang met de bepalingen van het Algemeen Bedrijfsreglement aangaande de technische eisen en welstandseisen, waaraan de bedrijven, al naar gelang van hun aard, hebben te voldoen. Op grond van deze gewijzigde constellatie waren nadere eisen van deskundigheid ten aanzien van de leden der Technische Commissie gewenst, speciaal in verband met de beoordeling van de bioscopen in architectonisch opzicht en uit een oogpunt van projectie- en geluidstechniek. Zo nodig zal de Technische Commissie zich door andere deskundigen kunnen doen bijstaan. De Technische Commissie zal in haar nieuwe constructie bestaan uit drie personen, onder wie te allen tijde één bedrijfsgenoot. De amendementen die de Exploitantenraad indiende, werden door het Hoofdbestuur, op één na, van een gunstig pre-advies voorzien. Het voorstel van het Hoofdbestuur en de amende menten van de Exploitantenraad, ten aanzien waarvan het Hoofdbestuur gunstig had geadviseerd, werden door de Bondsraad op 14 december aangenomen. d. Filmbeursreglement Het Hoofdbestuur heeft zich uitvoerig beraden over de vraag, of hei filmbeurs- systeem, zoals dat is verankerd in het Filmbeursreglement, dient te worden ge continueerd en zo ja, of en in hoeverre het voor wijziging in aanmerking komt. Hoewel de filmbeurs de laatste jaren niet meer de betekenis heeft die hij vroeger

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 31